5.ua

Устінова: Шокін пішов по дуже хитрій схемі, фактично забравши у Сакварелідзе і Каська всі повноваження в ГПУ

Залишилися "весільні генерали", які насправді нічого не могли вирішити.

Про це в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" повідомила член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

Експерт так прокоментувала відставку Каська: "Це був зрозумілий крок з боку Віталія Каська, оскільки повноважень він не має як заступник Генпрокурора. Все, що йому залишилось, фактично паперове спілкування із міжнародниками, тому що він один із небагатьох людей в Генпрокуратурі, який знає міжнародне право і англійську мову, як це не дивно. А все інше у нього забрали. Справу з "діамантовими прокурорами" в нього забрали, команду фактично розкидали по різних відділах. В таких умовах було зрозуміло, що працювати далі, вести цю справу було неможливо".

Устінова додала: "Треба віддати належне, вони все-таки передали справу до суду, висунули підозру. І тепер ми розуміємо, що скоріш за все, генеральний прокурор буде робити все, щоб справу про "діамантових прокурорів" злити. Коли став дуже незручний Касько Шокіну, коли "взяли" двох працівників прокуратури – одного з Генпрокуратури, другого з Київської прокуратури - пана Шапакіна і пана Корнійця, взяли на величезному хабарі. В цих людей знаходять діаманти, наркотики, і після цього стається величезний тиск на команду Віталія Каська, на Давіда Сакварелідзе, повністю провалюється реформа прокуратури і після цього всі кроки, зроблені Шокіним, вони показують лише одне – щоб цю справу зам'яти".

Щодо заяви прокуратури, що відставка Каська - не що інше, як піар, Устінова підкреслила: "Генеральна прокуратура зараз буде намагатися повісити на команду Каська всі провали санкційного списку та повернення коштів. Насправді цим всім юридично займалася ГСУ – Головне слідче управління, яке зараз під Столярчуком. Касько фактично займався наданням інформаційних запитів… В нас ні Пшонка, ні Захарченко із санкційного списку не є в міжнародному розшуку. Це і будуть намагатися повісити на Каська... всі люди, які ідуть проти системи, система їх пожирає. Минулого тижня з'явилася інформація з'явилась інформація про те, що пан Шокін призначив керівником Департаменту людину, яка розвалила справу Юри Іванющенка. Тобто Юри Єнакієвського, який керував всіма тітушками і був поплічником Януковича, розвалила людина, яку в знак цього підвищили і призначили керівником департаменту, посунувши від обов'язків Віталія Каська. Все було питання часу". Експерт також заявила, що попри відставку і заяви Каська, не вірить у відставку Шокіна.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 15 лютого 2016 року, заступник генпрокурора Віталій Касько подав у відставку, аргументуючи тим, що бути частиною органу, що замість охорони закону здійснює і толерує тотальне беззаконня, не може і не хоче.

Попередній матеріал
Терористи чимдалі частіше обстрілюють українські позиції з "відведених" мінометів – штаб АТО
Наступний матеріал
Журналісти випадково зняли участь російських військ у наземній операції у Сирії
Теги:
Loading...

Джеффрі Пайєтт: Звільнення Каська зупинить реформи у відомстві

НАБУ зареєструвало кримінальне провадження через заяву Абромавичуса про втручання в роботу його відомства

Абромавичус надасть НАБУ докази зловживання в держкомпаніях