"Марк Цукерберг дав абсолютно неадекватну відповідь на прохання більш, ніж 50 тисяч українських користувачів. Вони просили його переглянути Процес скарг у зв'язку з масовими банами українських топ лідерів думок. Наше завдання - виразити свою солідарність з українськими топ лідерами думок і відчути, як це бути поза Facebook кілька днів", - йдеться в повідомленні групи бойкоту в соцмережі Facebook.
Активісти просять користувачів деактивувати їх акаунти на два дні.
"Технічна причина: тисячі деактивованих акаунтів протягом 1-2 днів створять прецедент для адміністрації ФБ та медіа-привід. Для адміністрації ФБ це стане проблемою №1, яка набагато серйозніша, ніж падіння соцмережі", - йдеться в повідомленні групи.
Активісти очікують, що таким чином зможуть привернути увагу керівництва Facebook до ситуації з банами українських блогерів. Також вони вимагають, щоб керівник і засновник соцмережі Марк Цукерберг публічно вибачився перед українськими користувачами "за примітивну і неадекватну відповідь" на їхнє прохання.
"ФБ повинен запропонувати технічні рішення, які будуть запобігати хакам соціальної інженерії, що здійснюються фейковими акаунтами. Наприклад: верифіковані сторінки топ блогерів, "білі списки" топ блогерів. ФБ повинен запропонувати прозорий і публічний процес апеляції банів акаунтів і контенту. ФБ повинен залучити сторонні неприбуткові організації або незалежну наглядову раду", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, Петро Порошенко звернувся до засновника Facebook Марка Цукерберга з проханням створити представництво цієї соціальної мережі в Україні. Окрім Президента, з таким проханням до Цукерберга звернулися десятки українців, чиї коментарі набрали кілька десятків тисяч лайків.
Пізніше засновник соціальної мережі Facebook під час сесії онлайн-спілкування з користувачами відповів на запитання українців. Зокрема, він запевнив, що Росія не модерує український сегмент цієї соціальної мережі.
За словами Цукерберга, модерацію українського сегменту Facebook здійснює офіс у Дубліні. Щодо неправильних причин блокування сторінок – він це пояснив збоєм програмного забезпечення. Крім того, засновник Facebook заявив, що у майбутньому можливе відкриття представництва в Україні.