Facebook / Святослав Літинський

Українцю вперше видали паспорт без сторінки російською мовою

  Це друге рішення суду про видачу паспорта тільки українською. Аналогічне рішення вже прийняли в Миколаєві, однак власник паспорта відмовився його забирати через двомовність бланків.

  Про це повідомляє Zaxid.net.

  7 серпня львів'янин Святослав Літинський першим отримав український паспорт без дублювання даних російською мовою. Чоловік півроку судився щодо вилучення сторінки російською. 20 травня цього року він виграв апеляцію в суді і вже сьогодні отримав паспорт.

  "У мене в новому паспорті всі записи українською, проте на старому, тобто двомовному, бланку. Виходить так, що і перша, і друга сторінки в паспорті заповнена тільки українською від руки, а написи на самому бланку надруковані двома мовами", - розповів Літинський.

  Фото Святослава Літинського

  Він зауважив, що це друге рішення суду про видачу паспорта тільки українською мовою. Аналогічне рішення вже прийняли в Миколаєві. Однак власник паспорта відмовився його забирати через двомовність бланків.

  "Я перший подав позов до суду. Проте в Миколаєві справу розглянули швидше, ніж у Львові. Тому і рішення винесли швидше. Але паспорт тільки з українською мовою всередині я отримав першим", - пояснив чоловік.

  Окрім цих двох випадків, є ще чотири аналогічні судові рішення про вилучення з паспорту сторінки російською мовою у Сумській, Закарпатській та Київській областях.

  Як повідомляв 5.ua, згідно з постановою Кабміну оформлення і видача внутрішніх паспортів громадянина України нового зразка, зокрема біометричних, розпочнеться 1 січня 2016 року.  

  Попередній матеріал
  У ДТЕК заговорили про зупинку роботи "Нафтогазвидобування"
  Наступний матеріал
  Кияни отримують фальшиві повідомлення про кримінальну справу за ухилення від служби – Бірюков