dt.ua

Українці зможуть обміняти старі паперові паспорти на ID-картки з другої половини 2016 року

  З другої половини 2016 року почне діяти спеціальна програма.

  Кабінет міністрів планує до кінця 2017 року скоротити обіг старих паперових паспортів громадянина України, замінивши їх електронними, повідомляє "Дзеркало тижня".

  Відповідні заходи закріплено розпорядженням уряду №1428 від 23 грудня 2015 року, текст документа оприлюднений у понеділок, 11 січня.

  Так, цим розпорядженням Кабмін затвердив Концепцію створення Національної системи ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

  В документі зазначено, що Національна система ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства передбачає видачу паспорта у вигляді електронної картки, створення надійного механізму верифікації персональних даних, що дасть можливість перевіряти дані про особу дистанційно за допомогою електронного сервісу.

  Реалізація концепції передбачена в два етапи. На першому (січень-квітень 2016 року) будуть розроблені нові моделі ідентифікації особи та перевірки даних, ГМС з метою проведення ідентифікації буде забезпечений доступ до державних та єдиних реєстрів та інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ і організацій. На першому етапі планується реалізувати пілотні проекти з використання ГМО електронних інструментів ідентифікації особистості, закупити обладнання і навчити персонал, забезпечити держорганам доступ до електронного ідентифікаційним сервісу.

  На другому етапі (червень 2016 року – грудень 2017 роки) мають скоротити обіг старих паспортів громадянина України та ввести спеціальні програми по обміну паперових паспортів на електронні картки; оптимізувати існуючі та розробити нові послуги, інтегрувати паспорт з іншими ініціативами електронного управління; розвинути канали доступу до нових послуг і способів електронної ідентифікації.

  А із сьогоднішнього дня, 11 січня 2015 року, українцям починають видавати нові паспорти у вигляді ID-карток — пластикових карт з безконтактним електронним носієм. Паспорта нового зразка отримають, в першу чергу, 16-річні українці, які досягли повноліття.

  У грудні 2012 року, повідомляє видання, набув чинності закон "Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Згідно із законом, передбачено введення біометричних паспортів, містять чіп, або безконтактний електронний носій інформації, на якому записано, зокрема, біометричні дані людини - відбитки пальців, розпізнавання особи, ДНК, долоня руки, сітківка ока та ін В Україні також будуть оформлятися закордонного паспорта для виїзду за кордон з біометричними даними. 

  Як повідомляв 5.ua, 14 грудня 2015 року Петро Порошенко заявив, що з 1 січня українці зможуть отримати ID-картки замість паспортів.

  Попередній матеріал
  Американські війська в Південній Кореї у повній бойовій готовності чекають провокацій з боку КНДР
  Наступний матеріал
  Меркель не поїде на економічний форум у Давос через проблему з біженцями
  Теги:
  Loading...