5.ua

Українці зможуть користуватися безвізовим режимом з Євросоюзом і зі старими закордонними паспортами - Зеркаль

Коли між Євросоюзом та Україною запрацює безвізовий режим, українцям необов'язково буде оформляти біометричний паспорт: можна буде подорожувати і зі старою "синьою книжечкою". А усі Шенгенські візи будуть чинними до кінця терміну своєї дії.

Про це в ефірі "5 каналу" сказала заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

За словами Зеркаль, чутки про те, що безвізовий режим з ЄС зробить старі закордонні паспорти з Шенгенськими візами в них недійсними, - неправдиві. "Українці й далі зможуть користуватися своїми старими паспортами, в яких є візи – і вони зможуть ними користуватися до кінця терміну дії цих віз", - запевнила вона.

Зеркаль також додала, що для поїздок у країни ЄС навіть за безвізового режиму українцям доведеться готувати весь пакет документів, який у посольствах вимагають і зараз: "Звичайно, що для того, щоб поїхати в Європейський Союз – так, як і зараз – у вас можуть спитати прикордонники, чи є у вас зворотній квиток, чи є у вас бронювання в готелі, у кого ви будете жити і коли ви повертаєтеся назад. Вони також можуть спитати, чи є у вас страховий поліс– для того, що пересвідчитися, що ви не становите ризику і не збираєтеся залишитися в Європейському Союзі".

Український дипломат також додала, що біометричний паспорт не врятує від цього, і його власникам теж доведеться мати при собі всі необхідні довідки й документи.

Окрім того, Зеркаль зауважила, що рада міністрів закордонних справ країн Євросоюзу розгляне питання надання Україні безвізового режиму в березні чи червні 2016 року: "Від того, як швидко ми зможемо переконати міністрів юстиції і внутрішніх справ країн Європейського Союзу, що ми все виконали і продовжуємо удосконалювати (законодавство), і цей процес є незворотнім, залежить те, коли Рада розглядатиме це питання – в березні чи в червні". Дипломат запевнила, що Міністерство закордонних справ після новорічних свят буде вести з європейськими колегами "дуже інтенсивний діалог" з питання надання Україні безвізового режиму.

Як повідомляв 5.ua, 18 грудня 2015 року Єврокомісія рекомендувала скасувати візовий режим для України. 21 грудня 2015 року Президент Петро Порошенко розповів, як безвізовий режим з ЄС допоможе повернути Крим і Донбас. 

Попередній матеріал
Бойовики продовжують чинити злочини проти цивільного населення на окупованих територіях Донбасу - розвідка
Наступний матеріал
За минулу добу на Сході України не загинув і не був поранений жоден український військовослужбовець - Лисенко
Теги:
Loading...