15-й радіодиктант 5.ua

Українці написали 15-й радіодиктант національної єдності

Писемний флешмоб до Дня української мови. Ювілейний 15-й радіодиктант національної єдності об’єднав українців із багатьох куточків світу.

У Київському національному університеті Шевченка разом зі студентами правопис перевіряли школярі, політики, актори та музиканти. Радіодиктант національної єдності цьогоріч ювілейний. П’ятнадцятий за ліком. І на відміну від попередніх - його транслюють по телебаченню.

Традиційно зі студії Українського радіо текст диктував автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

Як свідчить досвід акцій попередніх років, кількість охочих перевірити свій правопис сягає десятків тисяч.

Цьогоріч акція міжнародна. Радіодиктант пишуть ще й у Польщі, Австралії та Китаї. Є іноземці і в аудиторії столичного університету. Серед них грузинка Кварацхелія Ґванца. Школярка лише три роки тому почала вивчати українську. Нині нею навіть вірші складає.

Усі учасники акції свої диктанти можуть надсилати на адресу українського радіо. Поштою - до середи (Українське радіо, 01001, Київ-1, вул. Хрещатик 26). На електронну скриньку - упродовж доби.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко опублікував на своїй Facebook-сторінці привітальне відео до Дня української писемності та мови.

Попередній матеріал
Мажоритарники займатимуть непримиренну позицію щодо позачергових виборів – експерт
Наступний матеріал
Антикорупційні реформи в Україні є ключовими для запровадження безвізового режиму - Могеріні