infobotucatu.com.br

Українці довіряють волонтерам, церкві та армії - опитування

  Українці найбільше довіряють волонтерам, церковним інституціям, Збройним силам країни і добровольчим батальйонам.

  Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, опубліковані на сайті фонду.

  Опитування показало, що волонтери стали лідерами суспільної довіри в Україні - їм довіряють 67% респондентів. Соціологи констатують, що традиційний лідер довіри - церква - дещо втратила у довірі: їй довіряють 62%, не довіряють 28%, баланс становить +34%. Разом із тим, підкреслюється, що це найнижчий результат за останні 5 років.

  Переважає довіра над недовірою у ставленні населення до Збройних сил України (+18%) і відносно добровольчих батальйонів, причому це довіра майже однакова (+18% і +16%).

  Також українці довіряють громадським організаціям (+13%) і частково - ЗМІ (+2%). Разом із тим, динаміка ставлення до цих інституцій протилежна: довіра до громадських організацій зростає (з +9% в 2010 році до +13% в 2015-му), а до українських ЗМІ падає (від +26% в 2010 році до +2% в 2015-му).

  Водночас високим рівнем недовіри вже два роки поспіль серед українців користуються російські ЗМІ: -76% в 2015 році, -72% в 2014 році.

  Опитування було проведено з 22 по 27 липня, було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та непідконтрольним Україні районів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки становить 2,3%.

  Попередній матеріал
  Ситник: Візит до Лондона фінансувала британська сторона, дружина до сестри літала за власний кошт
  Наступний матеріал
  На Корсиці вилучили картину Пікассо вартістю у понад 25 млн євро