kmu.gov.ua

Українських суддів не можна перевиховати, тільки поміняти всіх - Яценюк

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає подолання корупції в енергосекторі країни фактично справою вирішеною, а суддів хоче поміняти всіх до єдиного, бо їх не можна перевиховати.

  Про це глава уряду заявив в інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, надрукованому в понеділок, повідомляє "Укрінформ".

  Ситуацію з реформою суддівської системи Яценюк вважає "катастрофою", оскільки "на суддів нічого не діє, крім готівки". Так, прем'єр-міністр України переконаний: "Наші судді неймовірно корумповані, вони й уві сні не мріють про те, щоб коли-небудь заговорити мовою Закону. Шанси перевиховати їх благими умовляннями дорівнюють нулю".

  Глава уряду, а також його однопартійці, пропонує "поміняти всіх". Прем'єр підрахував, що щорічно вузи випускають 12 тис. юристів, а суддів у країні всього 9 тис., так що "можливості є". Що відбувається з судами у країні прем'єр характеризує як "конфлікт цінностей", те, що європейські експерти вважають несумісним із верховенством права.

  Окрім того, Яценюк зауважив, що "насправді, Україна багато що зробила для подолання корупції". Для прикладу він навів енергетичний сектор, який "був одним із найбільш корумпованих у світі", проте уряд "повністю знищив" усі схеми, що діяли раніше: "немає більше посередників, немає корупційних доходів". Успішними кроками назвав прем'єр також створення Антикорупційного бюро і ухвалення закону, що зобов'язує чиновників розкривати їхні доходи.

  Глава уряду також вважає "дивовижним" схвалення парламентом закону, що обмежує фінансування політичних партій. Проте, він визнав, що це не обмежить владу олігархів. Він переконаний, що "журналісти повинні не залежати не лише від політики, а й від великих промисловців". Яценюк також відповів на запитання про те, чому його партія "Народний фронт" не підтримує відставку генпрокурора. Прем'єр підкреслив, що 30 із 82 членів фракції підписалися під цією пропозицією та назвав ГПУ "монстром", але зазначив, що змінювати потрібно всю систему.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 18 жовтня 2015 року, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк назвав нездійсненними гасла деяких політсил щодо зниження комунальних тарифів, озвучені в межах передвиборчої кампанії до органів місцевого самоврядування.

  Попередній матеріал
  ЗСУ отримають танки "Оплот" з новою системою керування вогнем у 2016 році - Мельник
  Наступний матеріал
  Обама проведе у Білому домі "Астрономічну ніч"
  Теги:
  Loading...