Український легіон 5.ua

"Український легіон": У Києві відбувся день відкритих дверей в організації, що об'єднує активних киян

В "Українському легіоні" нині понад 350 активістів, необхідно ж у кілька разів більше

День відкритих дверей із нагоди дворіччя від заснування влаштувала організація тер-оборони "Український легіон", яка об'єднує активних киян. Ті кажуть, що краще, щоби їхні навички ніколи не знадобилися, але знати, як правильно захищати себе та інших - необхідно кожному.

У будні вони вбрані в цивільне, ходять на роботу та відгукуються на ім'я, записане в паспорті. На вихідних – перебираються в камуфляж, беруть до рук навчальну зброю, опановують методи, запозичені в армійців, та відгукуються на позивні чи порядкові номери.

Керує тренуваннями маркетолог, який два роки тому вирішив не сидіти в соцмережах, а навчатися основ територіальної оборони. Нині він передає знання іншим.

Командир навчального підрозділу "Бобри" ГО "Український легіон" з позивним "Марс" каже: "Для ефективної роботи треба, щоб хтось тримав безпечну відстань, відповідно – шквальний вогонь або просто  прикриття вогнем, для того, щоби пересування робили інші бійці, інші побратими".

Як влучити в 5 копійок з відстані ста метрів розповідає призер республіканських змагань зі снайпінгу. Він самостійно вчився стріляти зі снайперської гвинтівки, згодом хобі переросло в заняття спортом. Якщо є навички та добра оптика, то можна вразити ціль й за 800 метрів.

"Ось є рівень, виставляємо, потрібного для здійснення точно пострілу. треба, щоби пузирьковий рівень був рівно, не було завалу по горизонту. Прицілюємось, стріляємо!" – вчить Петро.

Леся Головата, кореспондент "5 каналу", показує автомат Калашникова, деактивований настільки, що вже ніколи не зможе стріляти. Але найважливіше – навчитися поводись із будь-яким макетом, як зі справжньою зарядженою зброєю. Це перше й найголовніше правило, якого навчає інструктор чотирьох наймолодших стрільців.

5 канал

Найдосвідченіший – Артем. Хлопець уже рік займається в школі екстремального виживання. Він зауважує: "Трохи самооборони, трохи стрільби з різних видів зброї, розбирати автомат Калашникова. І все. Якщо, наприклад, йшли би чотири хлопці, які би вирішили на мене напасти, дав би відсіч. Ну чотирьом – я не знаю, а двом – зможу". 

Бути настільки ж впевненим у власних силах допомагають курси самооборони. Інструктор Іван розповідає, якщо людина не має відпрацьованих до рефлексів навичок, вона безпорадна перед агресією. Хоча, стверджує, є три больові зони, удар у які на 2-3 секунди нейтралізує нападника.

Інструктор із самооборони Іван розказує: "Пах, горло, очі. В будь-яких випадках – тренований, нетренований. І підборіддя. Якщо добре поставлений удар. Правда, треба далі продовжувати, тому що після цього агресія може ще більше відновитися".

Для того ж, щоби вміти захищати не лише себе, а й інших, добровольці тренуються щовихідних.

Олексій Санніков, заступник голови ГО "Український легіон", пояснює: "Територіальна оборона – це навчені громадяни, які мають зброю, які навчені, які мають спорядження. Які можуть оперативно зібратися для того, щоби запобігти якимось проявам збройної агресії.

Олексій Санніков стверджує, що в "Українському легіоні" нині понад 350 активістів, необхідно ж у кілька разів більше.

Леся Головата, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мадриді люди на демонстрації вимагали заборонити проведення кориди
Наступний матеріал
Парламентські вибори в Білорусі: Центрвиборчком визнав їх такими, що відбулися

В Одесі "Самооборона" розгромила скандальну забудову на території парку – є постраждалі

Без "тітушок" з "Самооборони Криму" окупація півострова була б неможливою – експерт

Самооборона Майдану презентувала диск "Пісні нашої перемоги "На дальніх барикадах"

У бійця самооборони в Києві СБУ вилучила цілий арсенал зброї