непал
5.ua

Український Іл-76, яким мають евакуювати українців із Непалу, пройшов регламентні роботи

В українському літаку Іл-76 зараз налаштовують бортову апаратуру та перевіряють двигун.

Як відомо, він перебуває в індійському Делі. Коли літак вилетить до Непалу, не уточнюють. Раніше кореспондент "5 каналу", який зараз перебуває у Катманду, розповідав, що деталь до літака не підійшла і тому він так і не полетів із Делі.

Українців, які чекають на евакуацію, сьогодні мають розселити в готелях за рахунок Міністерства закордонних справ України. Також розглядається варіант вивезення туристів звичайними комерційними рейсами або евакуації співвітчизників іншим літаком.

Директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга, зокрема, зазначив: "Поломка ще не усунута, відповідно, ми не очікуємо його також і сьогодні. Виходячи із цієї ситуації, ми зараз відпрацьовуємо альтернативні шляхи повернення наших співвітчизників на Батьківщину".

Нагадаємо, із різних причин евакуацію відкладають уже тиждень. Загалом, як повідомляє вітчизняне зовнішньополітичне відомство, на виліт із Катманду очікують близько 70 громадян України.

"На жаль, це обставини, які не залежать від нас і, власне, і від моєї служби, і від Міністерства закордонних справ. Щойно я розмовляв з пілотом літака, командиром екіпажу, і він підтвердив те, що літак неполагоджений, наразі він не може вилетіти і гарантій, що це відбудеться у найближчі години - немає", - повідомив в.о. голови ДСНС України Зорян Шкіряк.

Попередній матеріал
Завтра має відбутися зустріч Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі
Наступний матеріал
Терористи з мінометів обстріляли селище Піски: поранений мирний мешканець

У Непалі врятували 105-річного чоловіка, який 8 діб провів під завалами

Український Іл-76 так і не вилетів у Непал: літак не вдалося відремонтувати

Іл-76 готовий до евакуації українців з Непалу - Міноборони

Кількість жертв землетрусу в Непалі перевищила 7 тисяч