5.ua

Українські виробники ліків погрожують уряду фармацевтичним Майданом

  Протестними акціями погрожують уряду вітчизняні виробники ліків. Це відповідь на передачу закупівель від МОЗу до міжнародних організацій. Мовляв, через нові правила виробники не зможуть брати участь у тендерах.

  Українські виробники ліків погрожують уряду фармацевтичним Майданом

  Хоча за даними громадських діячів, національні виробники покривають лише 6% держзакупівель для лікування смертельно-небезпечних хвороб.

  Семирічна Нонна хворіє на гемофілію. Це коли навіть через незначні травми кров важко спинити. Для повноцінного життя дівчинка потребує дві ін’єкції кровоспинних ліків на тиждень. Вартість однієї ампули фактора - щонайменше п’ять тисяч гривень. В аптеці препарат не купити. Лише через державні закупівлі.

  Цей плакат Нонна зберегла з попередньої акції протесту. У травні батьки дітей, хворих на гемофілію, влаштували імітацію преливання крові. У такий спосіб закликали владу передати закупівлі міжнародним організаціям. З цією  метою тоді ж ВІЛ-позитивні українці навпроти Будинку Уряду облаштували такий символічний цвинтар. Пацієнти свого домоглися. Щоправда, поки що на папері.

  Тепер за сімома державними програмами ліки закуповуватимуть три міжнарожні організації. Препарати для профілактики та лікування основних небезпечних хвороб до України постачатимуть ЮНІСЕФ, ПРООН та агенція "Crown Agents".

  Тепер уже на сполох б’ють фармвиробники. Вони погрожують уряду фармацевтичним Майданом. Адже одна з умов участі в закупівлях ліків через міжнародні організації - прекваліфікація ВООЗ. Якість препарату досліджує закордонна команда експертів.

  Чи справді існує загроза зриву закупівель через міжнародні організації, у Мінохорони здоров’я наразі не коментують.

  Попередній матеріал
  НАТО: у нас є інформація, яка підтверджує правильність дій Туреччини щодо російського бомбардувальника
  Наступний матеріал
  Найближчими днями можливо звільнять кількох заручників бойовиків, які потребують медичної допомоги
  Теги: