5.ua

Українські кардіохірурги вчаться міняти серцевий клапан без розрізу грудини

Українські кардіохірурги взялися опановувати нову методику оперування вад серця.

Вони проводитимуть заміну серцевого клапана без розрізу грудної клітки через стегнову артерію. Суттєвий досвід таких операцій є в Європі. До України прилетіли швейцарські кардіохірурги, які поділяться своїми знаннями на навичками. 

За статистикою, кожен п'ятий дорослий українець має набуту ваду серця. Здебільшого їх причинами стають  ревматизм, інфекційні захворювання, генетичні зміни в організмі. Одна з найпоширеніших серцевих недуг у дорослих - патологія аортального клапана. Вона лікується лише хірургічно. В Україні таких хворих оперують класичним методом - через розріз грудної клітки.

"Є проблема у людей похилого віку. Люди за 80 років нашу велику операцію з розрізом  можуть і не перенести за станом свого фізичного здоров'я", - розповідає завідувач відділення реанімації клініки для дорослих "Медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ" Валерій Дягтярь. Тож вітчизняні кардіохірурги взялися освоювати нову методитку -  заміну клапана через стегнову артерію. Це дозволяє уникнути розрізу грудної клітки і тим полегшити процес одужання.

Такі операції уже давно проводять у Європі. Тепер українські лікарі вчитимуться проводити такі операції у швейцарських колег.

"Це операція із заміни в серці одного з основних клапанів, за допомогою катетера, без розрізу грудної клітки, проводиться під локальною анестезією. Це допомагає подовжити життя людей похилого віку", - повідомив професор швейцарської Klinik Im Park Пауль Фогт.

Нині українські кардіохірурги разом зі Швейцарськими колегами провели першу таку операцію.

Попередній матеріал
США відправляють до Сирії 50 спецпризначенців для тренування опозиції
Наступний матеріал
У США засудили сепаратистку
Теги:
Loading...