історики 5.ua

Українські історики спростовують міф про визначну роль Росії у перемозі над нацизмом

  Історики та урядовці провели міжнародну конференцію "Українська друга світова", на якій спростовували міф, що Росія мала визначальну роль у перемозі над нацизмом.

  Вчені кажуть, що кожний третій боєць у Червоній армії був українцем. Всього участь у радянсько-німецькій війні, за різними даними, взяли 6-7 мільйонів співвітчизників. Щодо героїв радянського союзу, то серед них було майже 20 % українців.  Історики також нагадали суспільству і про те, яку кількість нагород отримали українці.

  "У Червоній армії нараховувалося понад 300 генералів українського походження. Всього українці та мешканці України отримали понад 2,5 мільйонів орденів та 7 мільйонів медалей", - розповів керівник центру історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Юрій Шаповал.

  Вітчизняні історики оголосили російським колегам  свою війну: якщо Росія не визнає роль українців у другій світовій, то Україна взагалі перегляне історію.

  "Більшість тих знань, які ми знаємо про Другу світову війну, вони є відвертими фальсифікаціями. Які створювалися свідомо.  В Радянському Союзі було таке явище як дві історії Другої світової війни. Одна історія для загалу, яка була сфальшована, з певними політичними цілями. А друга історія була, якої вчили свій генеральний штаб. Однак вона було під грифом "совершенно секретно", - пояснив завідувач відділу української військової історії Науково-дослідного інститут українознавства Олег Фешовець.

  Історики мають намір підняти архіви та визначити справжню роль українців у Другій світовій війні у конкретних цифрах та підтвердженнях. Скільки часу знадобиться для цього, поки що ніхто не знає.

  Більше – в сюжеті "5 каналу", Юлія Божко, Дмитро Демішев

  Попередній матеріал
  НАТО передислокує штаб командування до Румунії на 12 днів
  Наступний матеріал
  Лавров знає, що ми знаємо, що він бреше – нардеп
  Loading...

  Українці почали брати участь у Другій світовій з 1 вересня 1939 року – експерт

  Експерт розповів, що може допомогти боротися з російською фальсифікацією пам'яті про Другу світову

  Яценюк опублікував соціальний відеоролик про роль України у Другій світовій війні

  Путін розповів, як його батько в часи Другої світової війни служив в НКВС