Ярослав Романюк 5.ua

Україна залишається рекордсменом за кількістю звернень громадян до Європейського суду з прав людини

Україна і надалі залишається рекордсменом за кількістю звернень громадян до Європейського суду з прав людини, повідомив голова Верховного суду Ярослав Романюк.

На кінець 2015 року українці направили майже 14 тис. заяв. Це понад 20% від загальної кількості звернень до Європейського суду від громадян різних країн. Щоправда, більшість з них суд у Страсбурзі вважає неприйнятними і відмовляється розглядати, визнаючи таким чином рішення українських судів, повідомив Ярослав Романюк.

Минулого року лише в одному випадку рішення було винесено на користь держави України. У решті 50 Європейський суд з прав людини констатував порушення Україною взятих на себе міжнародних зобов'язань.

"У 32-х випадках ЄСПЛ констатував порушення права на свободу і особисту недоторканність. Йдеться про взяття під варту.23 випадки, коли Страсбурзький суд констатував неефективність розслідування органів досудового слідства України. 19 випадків - випадки нелюдського поводження в місцях позбавлення волі", - повідомив голова Верховного суду Ярослав Романюк.

Попередній матеріал
У Ріо-де-Жанейро стартував самба-парад
Наступний матеріал
У Тайвані під завалами 17-поверхівки рятувальники виявили ознаки життя
Loading...

Євросуд з прав людини вимагає від Росії пояснень щодо утримання льотчиці Савченко

Україна подала позов проти Росії в Євросуд з прав людини

Європейський суд з прав людини взяв до розгляду скаргу Даценка [відео]

Україна – п`ята по кількості звернень в Євросуд з прав людини