rbc.ua

Президент назвав точну дату, коли будуть підписані документи про надання Україні безвізового режиму

Було проведено низку переговорів, під час яких Україна заручилася підтримкою більшості політичних сил у Європарламенті

Президент Петро Порошенко переконаний, що до проведення Саміту "Україна-ЄС" у Брюсселі 24 листопада для громадян нашої держави буде запроваджено безвізовий режим. Про таке повідомляє прес-служба Президента.

"Я впевнений в тому, що документи про надання Україні безвізового режиму повністю будуть підписані і ратифіковані Європарламентом. Не маю жодного сумніву. Можу навіть сказати до якої дати - це відбудеться до 24 листопада. Бо 24 листопада відбудеться Саміт Україна-ЄС, і ми домовились, що на цей Саміт документи будуть готові", – заявив Глава держави в інтерв'ю українським телеканалам.

За словами Петра Порошенка, було проведено низку переговорів, під час яких Україна заручилася підтримкою більшості політичних сил у Європарламенті. Йдеться про Європейську народну партію, соціалістів, лібералів і консерваторів, зазначив він. "Ми маємо абсолютну більшість в Європарламенті щодо ратифікації Угоди про безвізовий режим", – сказав Президент.

Читайте також: Порошенко – російському журналісту: Запишіть, у листопаді українці їздитимуть до ЄС без віз, і вам бажаю

Він також пояснив, що затримка була викликана розробкою механізму призупинення безвізового режиму для країн. Однак, вона пов'язана не з Україною, а з деякими країнами Близького Сходу. Зараз переговори з Україною прискорили розгляд цього механізму призупинення. Мова йшла, зокрема, про суперечку між повноваженням Європарламенту і повноваженнями Єврокомісії.

"Я дуже сподіваюсь, що порозуміння буде знайдено. Наступного тижня буде проголосовано механізм призупинення і буде знайдено компроміс", – сказав Петро Порошенко.

president.gov.ua

Глава держави також наголосив, що окрім рішення про безвізовий режим для громадян, будуть збільшені квоти на експорт української продукції в країни ЄС. "Це перший, наголошую, односторонній крок з боку Євросоюзу на підтримку України", – сказав Президент.

Він також запевнив, що ці переговори по іншим товарним групам будуть продовжені. За його словами, зараз очікується прогрес у питанні макрофінансовоі допомоги у розмірі 600 млн євро, яку Україна має отримати за рішенням Євросоюзу. Петро Порошенко поінформував про домовленості щодо розширення співпраці з Норвегією, а також домовленості щодо багатосторонньої підтримки України досягнуті під часом його нещодавнього візиту до Брюсселю та Маастрихту.

Як повідомляв 5.ua, 21 жовтня 2016 року прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна підтримає безвіз для України.

Попередній матеріал
Вищий пілотаж: У Дніпрі професійні гонщики навчали дніпровських патрульних контраварійного керування
Наступний матеріал
Порошенко назвав дві альтернативи Мінському процесу
Теги:
Loading...

Шлінчак назвав найоптимістичніший термін запровадження безвізового режиму з ЄС

Експерт: Україна не отримає безвіз з ЄС до кінця року

Порошенко: ЄС дасть Україні безвізовий режим одразу після ухвалення механізму його призупинки

Експерт про безвіз: Європа боїться напливу мігрантів, а Польща втратити українських працівників

Порошенко обговорив з президентом Європарламенту посилення санкцій проти РФ та безвіз

Климпуш-Цинцадзе пояснила, за що йде боротьба між європейським парламентом і Радою Європи у питанні безвізу