5.ua

Україна долучиться до підготовки міжнародного трибуналу над комунізмом - В'ятрович

Інститут національної пам’яті долучиться до підготовки проведення міжнародного судового процесу над більшовизмом.

Під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович прокоментував мету передачі архівів радянських спецслужб очолюваному ним відомству.

Він зазначив: "Звичайно, ми можемо говорити про використання цих документів не тільки з історичною, але й з юридичною метою. Зокрема може йтися про притягнення до відповідальності конкретних виконавців політичних репресій, хоча ми повинні розуміти, що абсолютна більшість із них напевно загинули або померли вже до цього часу".

Посадовець вважає, що "однозначно варто говорити про використання цих матеріалів у підготовці серйозного і масштабного міжнародного трибуналу над комунізмом, про який дедалі частіше зараз говориться на міжнародному рівні". Він зазначив, що наприкінці минулого року в Естонії уже відбулася зустріч представників міністерств юстиції кількох посткомуністичних країн, на якій йшлося про необхідність такого масштабного судового процесу.

Роль України у цій підготовці посадовець називає дуже важливою – оскільки саме документів радянських спецслужб у вітчизняних сховищах збереглося набагато більше, ніж, наприклад, в архівах усіх країн Балтії. "Це може дуже серйозно вплинути на результати підготовки до такого "комуністичного Нюрнбергу", – запевнив В'ятрович.

Попередній матеріал
У Києві у 2016 році на будівництво четвертої лінії метро закладено 879,5 млн грн
Наступний матеріал
На Західній Україні сформували нову гірсько-штурмову бригаду
Теги:
Loading...