5.ua

У Житомирі у військових частинах проходять ревізії через підозру у викраденні та реалізації військових пайків

  Житомирська поліція відповіла на запити про розслідування справи щодо продажу крадених військових пайків. Слідчі дії тривають, у трьох військових частинах області почалися ревізії.

  Про це йдеться у повідомленні прес-служби ГУ Національної поліції в Житомирській області.

  "Зважаючи, що на запити ГУ НП України в Житомирській області щодо крадіжок (нестач) військових пайків відповідь з Міністерства оборони України станом на 26 січня 2016 року не надійшла, а... військові частини поінформували про відсутність у них фактів крадіжок (без надання відповідних актів інвентаризацій), слідчими ініційовано перед судом клопотання щодо проведення ревізій, у тому числі інвентаризацій, незалежним органом (Державною фінансовою інспекцією) із застосуванням методу зустрічних звірок на складах відповідних військових частин", - йдеться у повідомленні.

  У Нацполіції інформують, що 25 грудня 2015 року ухвалене відповідне судове рішення, а з 18 січня 2016 року ревізії розпочато. Зазначається, що згідно із законодавством терміни проведення ревізії - 15 робочих днів.

  Також у повідомленні йдеться про те, що правоохоронцями опитано понад 200 студентів коледжу, в їдальні якого виявили крадені пайки, майже 90 працівників навчального закладу, кількадесят громадських активістів, волонтерів, військовослужбовців. Направлено понад 20 запитів до відповідних органів. У результаті встановлено, що вилучені в Житомирі сухпайки були розфасовані на території військової частини А1329 в Козятині Вінницької області, а далі направлялись до трьох військових частин Житомирщини. Саме там наразі проводяться перевірки.

  У поліції зазначили, що достатніх правових підстав для оголошення підозри у вчиненні протиправних дій будь-якій особі (особам) станом на 26 січня ще не отримано. Усі заходи, які нині проводяться, спрямовані на зібрання доказової бази і притягнення винних до відповідальності.

  Як повідомляв 5.ua, 15 грудня 2015 року у Житомирі студентам продавали сухпайки з військової частини. Про те, що ними торгує приватний підприємець в орендованих приміщеннях одного із житомирських коледжів, стало відомо 15 грудня 2015 року, після чого, за словами громадських активістів, слідство у справі не проводилося. Вчора, 26 січня 2016 року, депутати Житомирської обласної ради вирішили звернутися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та головного військового прокурора Анатолія Матіоса з питанням про хід слідства у справі про розпродаж військових продпайків з маркуванням Міноборони. 

  Попередній матеріал
  Яценюк підтримав звільнення заступника міністра екології через махінації з грошима Кіотського протоколу
  Наступний матеріал
  Німеччина пропонує створити півмільйона робочих місць на Близькому Сході для біженців

  Рада запровадила кримінальну відповідальність за постачання неякісної продукції для армії

  Серед заарештованих чиновників були двоє генералів, що незаконно продавали сухпайки в інтернеті - Парубій

  Американські сухпайки продавали через Інтернет - ГПУ

  Волонтери розробили новий сухпайок для військовослужбовців

  Бійці АТО знайшли російський сухпайок неподалік Горлівки

  5 канал - трансляція наживо