Запоріжжя_Голодомор 5.ua

У Запоріжжі вшанували пам'ять дітей, які померли від голоду в дитбудинку у 1932-33 роках

  Панахиду провели біля будинку, де був розташований сиротинець.

  У Запоріжжі вшанували пам'ять дітей, які померли від голоду у дитячому дитбудинку впродовж 1932-1933 років. Підтвердження цієї трагедії історики й досі знаходять в архівах. Панахиду провели біля будинку, де був розташований сиротинець. Активісти запалили лампадки та принесли дитячі іграшки. Відомо, що саме тут, на початку тридцятих років минулого століття більшовики облаштували дитбудинок. З усього регіону сюди звозили дітей розкуркулених, розстріляних та заарештованих запоріжців. Імена більшості загиблих, а це понад сімсот малюків, також удалося розшукати в архівах. Однак і досі не встановлені місця їхнього поховання.

  Нагадаємо, сьогодні, 28 листопада, Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Традиційно в останню суботу листопада українці йдуть до пам'ятних місць і виставляють у вікнах свічки чи лампадки.

  Як повідомляв 5.ua, науковці Інституту демографії спільно з американськими колегами дослідили: у 30-х роках минулого століття від голоду в Україні померло чотири мільйони людей, більше мільйона з них -  діти віком до десяти років. Найбільше знищених голодом було мешканців Київської та Харківської областей. 

  Попередній матеріал
  Біля берегів Сахаліну зазнав катастрофи російський танкер "Надія" із нафтопродуктами
  Наступний матеріал
  Уряд Туреччини порадив своїм громадянам відкласти поїздки до РФ