urban.vn.ua

У Вінниці показали сучасний трамвай, перероблений зі списаного вагона (фото)

Оновлений трамвайний вагон обійшовся Вінницькій транспортній компанії у 4 млн грн.

У Вінниці презентували модернізований трамвай із сучасним дизайном, який створили на базі списаного чеського вагону КТ4СУ, виготовленого понад 20 років тому, повідомляє місцеве видання urban.vn.ua. Від старої "Татри" новому трамваю дістались тільки ходова частина і двигун.

Згідно з повідомленням, оновлений вагон обійшовся Вінницькій транспортній компанії у 4 млн грн. За ці гроші працівники трамвайного депо замінено майже все: від найменших деталей салону до елементів кузова, що став тепер більш обтічним з округлими передньою і задньою частинами, як у закордонних сучасних аналогів.

При цьому ціна такого вагону від справді нових трамваїв істотно відрізняється. Приміром, за словами директора Вінницької транспортної компанії Миколи Форманюка, новий вагон, виготовлений на львівському заводі "Електрон" коштує 26 млн грн, закордонні трамваї ще удвічі дорожчі.

Комплектуючі для оновленого вагону замовляли на низці різних підприємств, як в Україні, так і за кордоном. Оптику, наприклад, – у Німеччині.

Всередині трамвай також зазнав змін. Зокрема, кабіна водія стала просторішою і була обладнана кондиціонером. Крім того, у модернізованому вагоні відсутні дзеркала заднього виду. Замість них вагон обладнали вісьмома камерами, направленими як назад, так і у салон. Зображення виводитиметься на монітори, розташовані на панелі керування.

Видання зазначає, що пасажирський салон орієнтований більше на стоячі місця. Сидячих місць лише по одному ряду уздовж вікон. На жаль, кондиціонера у салоні не передбачено. Задороге задовлення, вважають у компанії. Однак запевняють, що вентиляція салону є належною. Також пасажирам обіцяють більш плавний та тихий рух трамвая, що стало можливим після модернізації ходової частини та двигуна. До того ж двигун буде економнішим на 40%, на відміну від старої заводської версії.

Повідомляється, що оновлений вагон виїде на маршрути приблизно через місяць. Наразі компанія здійснює підготовчі роботи над черговим трамваєм. Загалом у ВТК планують серійну модернізацію старих вагонів як для Вінниці, так для продаж в інші міста. "При наявності коштів, цілком можливо випускати 3-4 трамваї на рік", – заявив головний інженер ВТК Михайло Луценко.

 

Як повідомляв 5.ua, у Вінниці відкрили мультимедійну стелу пам'яті.

Попередній матеріал
Єврокомісія пропонує Німеччині поселити 31 тисячу мігрантів
Наступний матеріал
Нова поліція в Івано-Франківську: результати перших трьох днів відбору (інфографіка)
Теги:
Loading...