testportal.gov.ua

У центрі оцінювання якості освіти дії силовиків вважають тиском

  Колектив Українського центру оцінювання якості освіти виступив на підтримку директора Ігоря Лікарчука та проти спроб силовиків дискредитувати систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні.

  Відповідну заяву оприлюднено на сайті центру.

  "Розцінюємо проведення представниками силових структур "спецоперації" в офісах Українського центру на самому початку вступної кампанії як грубий тиск на директора й адміністрацію Центру, намагання очорнити діяльність нашої установи та спробу знищити систему ЗНО загалом. Вважаємо, що такі дії дискредитують усіх працівників Українського центру, а також тисячі освітян, яких так чи інакше залучено до процесу ЗНО, які повірили в справедливість такої системи оцінювання і робили все для її функціонування", – йдеться в заяві.

  За словами співробітників центру, система ЗНО в Україні дозволила подолати корупцію при вступі до вишів, а закиди на адресу центру часто лунають від тих, кого позбавили можливості "заробляти" під час вступної кампанії.

  "Український центр оцінювання якості освіти постійно відчуває на собі шалений тиск з боку всіх, для кого зовнішнє оцінювання є кісткою в горлі. За понад 10 років існування системи ЗНО звучало багато різних звинувачень, висловлювалися підозри щодо справедливості оцінювання, проте жодного разу нікому не вдалося довести ці підозри", - зазначають представники колективу.

  Крім того, йдеться, що вчора працівники не мали можливості зробити жодних заяв, оскільки під час проведення слідчих дій були позбавлені можливості користуватися будь-якими засобами зв'язку.

  Нагадаємо, 21 липня, у генпрокуратурі заявили, що спільно з МВС і СБУ проводять слідчі дії стосовно керівників УЦОЯО. Про це повідомив очільник ГПУ Віктор Шокін, зазначивши, що керівництво цього центру зловживало своїм службовим становищем і скоїло низку тяжких злочинів.

  Всім керівникам УЦОЯО було вручено повістки на допит у рамках розслідування справи про незаконне втручання в єдину систему оцінювання якості освіти.

  Попередній матеріал
  Президент призначив нового керівника Луганщини
  Наступний матеріал
  У Житомирі затримали підозрюваних у жорсткому побитті активіста Ніколайчука