sorada.gov.ua

У Сумах на місці нацистського концтабору відкрили пам'ятний знак

  У Сумах відкрили пам'ятний знак на місці розташування в роки Другої світової війни концтабору.

  Як повідомляє УНІАН, пам'ятний знак відкрили сьогодні під час відзначення 72-ї річниці звільнення міста від нацистських загарбників за участі кількох сотень місцевих мешканців і керівників області та міста на вулиці Троїцькій, в районі школи №8, де в період окупації був створений один із трьох німецьких концтаборів.

  За офіційними даними, з жовтня 1941 року по березень 1943 у концтаборі загинули 8,6 тисячі жителів Сум і військовополонених різних національностей. "Відкриття пам'ятника - це відповідь усім, хто стверджує, що в Україні є фашисти і бандерівці", - заявив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.

  Пам'ятний знак виготовлено у вигляді двох брил кварциту вагою 25 та 10 тонн, що "символізують собою розколоту навпіл війною долю". Пам'ятний знак виготовлено за кошти Георгія Церителі - заступника голови наглядової ради компанії, підприємство якої споруджує будинок у пров. Інститутському. Саме там під час проведення земляних робіт у травні 2014 р. виявили останки 35 людей, закатованих нацистами. Тоді підприємець зобов`язався зробити меморіал, однак з місцем визначилися тільки цього літа.

  Нагадаємо, 10 квітня у Києві вшанували пам'ять жертв нацистів. На території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" відбулися заходи з нагоди відзначення Міжнародного Дня визволення в'язнів нацистських концтаборів.

  Попередній матеріал
  Російські, білоруські і сербські війська проводять спільні навчання з розгону "майданів"
  Наступний матеріал
  У "Самопомочі" заявляють, що фракції відмовили у розгляді їхньої редакції змін до Конституції
  Теги:
  Loading...