5 канал

У Полтаві презентували пам'ятник гетьману Івану Мазепі

Урочисто відкрити монумент мають наступного місяця.

Пам'ятник виготовляли у Києві. Він із бронзи, важить 2,5 тонни та висотою понад три метри. Гроші на нього збирали близько семи років. Його розмістили поблизу Свято-Успенського собору, неподалік того місця, де розташовувалась полкова канцелярія часів гетьмана. На презентацію зійшлися тисячі містян, серед них і нащадок Івана Мазепи.

"Багатьом з нашої родини пропонували змінити прізвище, дехто навіть на це погодився, але значна частина родини так і залишилися Мазепами, і з гордістю несуть це прізвище сьогодні", - зазначив голова Міжнародної ГО "Родина Мазеп" Ігор Мазепа.

"Люди сказали, що від Богдана до Івана не було в Україні гетьмана. І він заслуженим художником Миколою Біликом таким і втілений, володарем своєї землі, не деспотом, і ота булава, яку він підняв, це булава піднята на російську деспотію, а в лівій руці – універсал, яким він закликає піти з ним на криваву січу", - говорить голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Микола Кульчинський.

Нагадаємо, 14 жовтня Героєві Небесної Сотні Романові Гурику встановили пам'ятник в Івано-Франківську. Над постаментом працював київський скульптор Борис Данилюк.

Попередній матеріал
Сьогодні Україна може стати непостійним членом Радбезу ООН
Наступний матеріал
Сьогодні стартує набір до кіберполіції
Теги:
Loading...