непал
5.ua

У Непалі на евакуацію чекають 50 українських громадян

  Сьогодні, 29 квітня, об 11 годині за київським часом туди попрямує літак вітчизняного Міноборони.

  Раніше тамтешня влада не могла надати дозволу на посадку – через завантаження летовища. Українців же з міста Покхара пообіді перевезуть автобусом до Катманду для подальшої евакуації. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ. Крім того, зазначається, що досі немає зв'язку із 60 українцями, які залишаються в країні, що спіткало стихійне лихо.

  Між тим, у Непалі оголосили триденну жалобу за жертвами землетрусу. За останніми підрахунками, загиблих уже понад п'ять тисяч. Пошуково-рятувальна операця триває.

  Прем'єр-міністр країни заявив, що влада робить усе можливе, щоби допомогти постраждалим, але не здатна впоратися із масштабами катастрофи. Через зруйновані дороги і погану погоду відрізаними від навколишнього світу опинилися десятки сіл у віддалених гірських районах. До низки важкодоступних населених пунктів харчі та медикаменти доправили гелікоптерами.

  "Це – масштабна загальнонаціональна криза, і я хочу висловити співчуття родичам та близьким загиблих. Ми робимо все можливе, щоби допомогти постраждалим, але потребуємо допомоги світової спільноти. Міжнародні партнери вже надають її, і ми дуже за це вдячні", - заявив прем'єр Непалу Сушил Койрала.

  Загалом, за оцінкою ООН, від землетрусу у Непалі постраждало близько 8 мільйонів людей, ця цифра становить понад чверть населення Непалу.

  Попередній матеріал
  Поширення вогню в Чорнобильській зоні відчуження зупинено - ДСНС
  Наступний матеріал
  Перших мобілізованих з п'ятої хвилі вже направили до навчальних підрозділів

  У Непалі врятували чоловіка, який провів під завалами 80 годин

  Щербачов: є підстави хвилюватися за українців, з якими досі немає зв'язку у Непалі

  Землетрус в Непалі: країна на межі гуманітарної катастрофи

  У Непалі оголошено триденний траур за жертвами землетрусу