У МЗС розповіли, коли Єврорада сформує механізм припинення безвізового режиму в ЄС

Україна не пройшла ще першу стадію візового комітету, зазначила Зеркаль

До кінця червня планується завершення дебатів щодо норми про припинення безвізового режиму всередині Європейської Ради. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль з посиланням на держсекретаря МЗС Німеччини.

"Що стосується процедурних питань, ми ще навіть не пройшли стадію візового комітету. Візовий комітет – це перша стадія, яка розглядає взагалі питання доповіді комісії, після візового комітету питання виноситься на так званий "корепер" – це рівень послів держав-членів Європейського Союзу. Ми очікували, що це можливо буде наступного тижня. Але зараз, оскільки дискусія точиться навколо цього механізму відтермінування або припинення безвізового режиму, то ми не форсуємо це", – зазначила вона.

Зі слів заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, після мігрантської кризи для європейців політично важливо вирішити питання щодо припинення дії безвізового режиму.

"Вчора, принаймні, в нас була делегація державних секретарів з Німеччини і інформацію, яку ми отримали від державного секретаря Міністерства закордонних справ, вона полягала в тому, що вони до кінця червня збираються завершити цю процедуру всередині Європейської Ради", – розповіла Зеркаль.

Нагадаємо, як заявив в ефірі "5 каналу" посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, безвізовий режим буде – певний шлях залишилося пройти лише ЄС.

Попередній матеріал
М'ясо чи черешня, або кілька слів про нові кримські делікатеси
Наступний матеріал
Євро-2016: морський лев із Кельна напророкував Україні перемогу над Німеччиною

Порошенко узгодив із президентом Європарламенту позиції перед консультаціями щодо безвізового режиму

Президент Європарламенту: Україна виконала всі умови для безвізового режиму з ЄС

Рада ЄС розгляне питання про безвізовий режим для українців вже цієї п’ятниці

Берлін та Париж розробляють норму про призупинення безвізового режиму – ЗМІ

Рада попросила ЄС завершити юридичні процедури для безвізового режиму до початку літніх канікул

5 канал - трансляція наживо