Кавказский узел

У МЗС назвали катування Карпюка і Клиха "абсолютно варварськими діями Росії"

  Українські консули не могли потрапити до Миколи Карпюка і Станіслава Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

  Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на брифінгу у вівторок в Києві, повідомляє "Укрінформ".

  "Очевидно, що фізично вони (Карпюк і Клих – 5.ua) перебували в тому стані після тортур, після катувань, що українські консули б це зафіксували і зробили надбанням громадськості. Тобто людей закатованих, замучених ховали від українських очей, від очей українського консула для того, щоб привести до стану, коли їх вже можна буде показувати світу", – наголосив посадовець. Він назвав це "абсолютно варварськими діями російської сторони".

  Дипломат повідомив, що на даний момент на території РФ офіційно утримується 10 українських політв'язнів і МЗС проводить системну роботу, щоб історія кожного з них була відома міжнародній спільноті, щоб спільними зусиллями вимагати їх звільнення.

  Він уточнив: "З минулого року понад 200 офіційних заяв, зустрічей, розмов було проведено для того, щоб змінити позицію РФ, її ставлення до наших в'язнів". Кулеба відзначив, що наразі можна говорити про абсолютно цілеспрямовану політику РФ щодо українських політв'язнів, оскільки прослідковується єдиний почерк: зокрема, у жодному випадку Кремль не повідомляв Україні про перебування українців під юрисдикцією Росії.

  Нагадаємо, напередодні викрадених українців Карпюка і Клиха уперше за півтора року показали журналістам.

  Попередній матеріал
  В АПУ підтвердили загибель українського військового біля Донецького аеропорту
  Наступний матеріал
  У Мінську почалося засідання Тристоронньої контактної групи
  Теги:
  Loading...