автомобілі
автомобілі wikimedia.org

У МВС розповіли, коли запрацює автоматична фіксація порушень на дорогах

  З 7 листопада в Україні буде запроваджена автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху (ПДР).

  Про це заявив перший заступник начальника Департаменту юридичного забезпечення МВС України Володимир Жиденко, повідомляє УНІАН.

  Жиденко наголосив, що зміни до Кодексу про адміністративні порушення, які узаконюють автоматичну фіксацію порушень ПДР, набувають чинності разом із законом про національну поліцію з 7 листопада поточного року. 

  Посадовець також зазначив, що з цієї дати в Україні розпочнеться автоматична фіксація порушень ПДР та надсилатимуться копії постанов про адміністративні стягнення власникам транспортних засобів - юридичним та фізичним особам, на яких зареєстровано транспортні засоби, зафіксовані камерами як порушники. Тільки в Києві працюватиме майже тисяча відеокамер на перехрестях, автомагістралях та аварійних ділянках доріг.

  Окрім того, Жиденко зазначив, що буде впроваджена гнучка заохочувальна система сплати штрафів. Так, якщо порушник платить штраф впродовж 5 днів з моменту отримання повідомлення про адміністративне стягнення (поштою або особисто на місці скоєння правопорушення), то сума штрафу знижується вдвічі. Від 5 до 30 днів — штраф сплачується в повному обсязі, від 30 до 60 днів — у подвійному розмірі. Та коли і після цього порушник ігнорує адміністративне стягнення, тоді виконавча служба відкриває виконавче провадження і може заарештувати майно боржника.

  Також посадовець додав, що кожному водію щороку нараховуватиметься по 150 балів, і при кожному порушенні правил дорожнього руху, незалежно від виду порушення, зніматиметься по 50 балів. Після того як бали будуть вичерпані, порушник буде змушений сплачувати штраф. Таким чином, вважає Жиденко, водію надається право впродовж року тричі порушити правила дорожнього руху "безкоштовно". У разі ж якщо автоматична система зафіксує порушення правил, але за кермом на той момент буде не власник автомобіля, а третя особа, то особам надаватимуть час для того, аби повідомити правоохоронні органи, хто саме був на момент порушення за кермом, і штраф сплачуватиме саме особа-порушник, а не власник транспортного засобу.

  Нагадаємо, 6 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, який запроваджує фото- та відеофіксацію порушень на дорозі.

   

   

  Попередній матеріал
  Знецінення рубля призведе до відтоку депозитів з російських банків - Moody's
  Наступний матеріал
  Шокін відповів адвокату екс-президента: Ми чекаємо Януковича прямо у тюрмі
  Теги:
  Loading...