МОЗ
МОЗ 5.ua

У МОЗ підтвердили спалах поліомієліту в Україні

  Для боротьби із захворюванням в Україні створять Оперативний штаб, куди ввійдуть представники міжнародних організацій ВОЗ та ЮНІСЕФ.

  Сертифікована лабораторія Всесвітньої організації охорони здоров'я підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликано вірусом похідним від вакцинного штаму. Також було підтверджено циркуляцію вірусу, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил прирівнюється до спалаху поліомієліту, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

  Зазначається, що сьогодні, 3 вересня, Координаційна робоча група з питань підтримки статусу країни вільної від поліомієліту при МОЗ обговорила із представниками ВООЗ та ЮНІСЕФ ситуацію, що склалася. Циркуляція такого вірусу ставить під загрозу всіх нещеплених дітей в Україні. У зв'язку з цим Координаційна група наполягла на посиленні епіднагляду по всій території України, взяття додаткових проб у всіх, хто контактував з дітьми на Закарпатті. Так було прийнято рішення про створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню захворювання, куди запрошені представники міжнародних організацій ВОЗ та ЮНІСЕФ.

  У відомстві зауважили, що випадки циркуляції вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму є рідкісними, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. А в Україні рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліо є вкрай низьким – за минулий рік лише 49%, за перше півріччя цього року - 14,1%.

  Нагадаємо, 1 вересня міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі повідомив, що в Закарпатській області зафіксували два випадки захворювання дітей на поліомієліт. Обидві дитини не були вакциновані. Однак Закарпатське управління охорони здоров’я відзвітувало, що згадані випадки не були підтвердженими. На це у МОЗ зазначили, що висновки управління зробило без враховування останніх деталей лабораторного дослідження ВООЗ.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 2 вересня, у МОЗ повідомили, що вакцина для проведення імунізації дітей проти поліомієліту вже є в Україні. Зокрема, була завезена перша партія із 600 тис. доз, всього буде поставлено понад 1 млн 200 тис. доз.

  Попередній матеріал
  В Одесі схопили на хабарі посадовця міської ради
  Наступний матеріал
  Бойові дії на Близькому Сході позбавили більше 13 млн дітей можливості здобувати освіту - ООН
  Теги:
  Loading...