фото Газета.UA

У міськраді Комсомольська запевняють: назва міста має козацьке походження

  Депутати міськради постановили вважати, що топонім походить не від "Комуністичного союзу молоді", а від "колективу соціально-мотивованих козаків"

  Небанальний спосіб уникнення декомунізації був винесений на розгляд засідання шостої сесії Комсомольської міської ради, яке відбулось напередодні. Вів засідання міський голова Дмитро Биков, повідомляє сайт міської ради.

  У повідомленні зазначено, що секретар міської ради Сергій Дорота при розгляді питання доповів про обґрунтування до резолюції громадських слухань з теми "Перейменування міста Комсомольська". Там вирішили, що сучасна назва "Комсомольськ" начебто не містить символіки комуністичного (тоталітарного) режиму – за таке твердження проголосувала більшість учасників і виступили за те, щоб залишити нинішню назву. Цю резолюцію затвердили на сесії міської ради у жовтні 2015 року.

  Напередодні ж депутатам запропонували проект рішення, яким назву міста обґрунтували як таку, що не містить символіку комуністичного режиму. У повідомленні зазначено: "Ідею подав Заслужений учитель України Сергій Володимирович Залізняк. Він запропонував вважати назву "Комсомольськ" не похідною від "комсомол", а від слів: КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) Справжніх (Ь) Козаків".

  "Таким чином, ми виконуємо вимоги Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" і відходимо від такої символіки", – запевнив присутніх секретар міської ради. Чи затвердили таке трактування депутати – у повідомленні не зазначається.

  Нагадаємо, Комсомольськ входить до створеного Інститутом нацпам’яті списку міст і сіл, які перейменують в рамках декомунізації.

  Попередній матеріал
  Столична влада виділила сім квартир родинам загиблих і постраждалим на Майдані
  Наступний матеріал
  Ватажки луганських та донецьких терористів приїхали до Мінська на зустріч контактної групи
  Loading...

  Рада декомунізувала назви 175 населених пунктів

  "Советское Шампанское" перейменували в рамках декомунізації

  У мережі з'явилася онлайн-мапа Києва з вулицями, назви яких підлягають декомунізації

  Венеційська комісія визнала право України на декомунізацію