міноборони 5.ua

У Міноборони розповіли про перші успіхи у введенні стандартів НАТО

27 мільйонів гривень вдалося зекономити Міністерству оборони із впровадженням електронних закупівель, повідомили у відомстві.

Система електронних закупівель запрацювала наприкінці червня. Найближчим часом, як повідомили у Міноборони журналістам, ця система має повністю замінити стару систему паперових закупівель.

Розповіли у відомстві і про нову систему речового забезпечення Збройних сил та інших військових формувань. Її створили за досвідом країн-членів НАТО. На сьогодні міністр оборони вже затвердив перелік предметів єдиного бойового комплекту для військовослужбовців, який включає 65 предметів одягу, спорядження та засоби індивідуального захисту. "Це і є стандарти НАТО", - підкреслив Костянтин Лєснік, керівник робочої групи з питань удосконалення системи речового забезпечення.

Нагадаємо, стандарти НАТО, індексовані як, "STANAG", закріплені угодою про стандартизацію в НАТО, яка визначає способи, порядок дій, термінологію та умови для уніфікації технічних операцій чи обладнання. Угода обумовлює нормативи для визначення рівня балістичного захисту бронежилетів, шоломів і матеріалів, використовуваних для їх виготовлення. Орієнтир на стандарти НАТО закріплено у Стратегії національної безпеки України. Президент Петро Порошенко в посланні до Верховної Ради заявив, що всі перетворення у сфері безпеки будуть уніфіковані під ці стандарти.

Попередній матеріал
Прокуратура викрила начальника Чернівецького прикордонного загону в хабарництві
Наступний матеріал
Порошенко їде на Закарпаття