Фото прес-служби Міноборони

У Міноборони розкрили нову систему штрафів для військовослужбовців

Військове відомство відреагувало на повідомлення ЗМІ про позбавлення премій бійців ЗСУ

У розпорядження 5.ua надійшло роз'яснення заступника директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Сергія Винника про грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Посадовець зазначив, що міністр оборони України підписав наказ "Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України у 2016 році". Таким чином контрактник першого року служби отримуватиме грошове забезпечення у розмірі 7 тисяч гривень. "Зважаючи на те, що середня заробітна плата по Україні на сьогодні складає 4500 гривень, ми сподіваємося на те, що це позитивно позначиться і на притоку військовослужбовців-контрактників, і на боєздатності Збройних Сил, і на дисципліні", – підкреслив він.

Військовослужбовцям, які несуть службу на лінії бойового зіткнення, виплачуватимуть грошову винагороду за участь в АТО у сумі 4200 гривень. В інших місцях дислокації в межах зони воєнного конфлікту (антитерористичної операції) – 1200 гривень. "Генерал і солдат однаково ризикують своїм життям, і тому й суми винагород встановлені однакові і для солдата, і для генерала", – пояснив Винник.

Також представник МО зауважив: "Що стосується дисциплінарної практики у Збройних Силах, зараз у деяких ЗМІ публікується інформація, яка не має під собою необхідних підстав: мовляв, що грошове забезпечення підвищили і тут же його забирають шляхом позбавлення премій військовослужбовців". Він пояснив: усі зазначені вимоги регламентуються Стройовим і Дисциплінарним статутами ЗС України, в яких чітко визначено, яким повинен бути солдат, які в нього обов'язки. "Для того, щоб військовослужбовець, який чітко виконує поставлені завдання, не порушує дисципліну, зберігає техніку, виконує всі накази, не був на одному рівні по оплаті праці з військовослужбовцем, який допускає різні правопорушення, і були введені деякі нові підходи, при підготовці яких керувалися, у тому числі, досвідом інших країн. А це передбачає, що військовослужбовець, який недбало ставиться до служби, може втрачати до 60-70% грошового забезпечення", – повідомив Сергій Винник.

Відповідно до Тимчасового порядку встановлення розміру щомісячної премії військовослужбовцям ЗС України, затвердженого Міністром оборони України 26 січня 2016 року, премія встановлюється наказами керівників військових частин та установ у наступних розмірах від максимальної суми премії: 100% – за старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових чи посадових обов'язків і за умови, якщо військовослужбовець не має дисциплінарних стягнень; 90% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняте одне дисциплінарне стягнення "догана"; 80% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняте одне дисциплінарне стягнення "сувора догана"; 60% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняті два дисциплінарні стягнення "догана" чи "сувора догана"; 50% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняті три дисциплінарні стягнення".

У разі, якщо військовослужбовець притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення правил несення бойового чергування, вартової служби, служби в добовому наряді, розмір премії додатково зменшується на 20%.

Премія не встановлюється взагалі за умови наявності протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця за вчинення військового адміністративного порушення, наявності вироку, постанови суду про притягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності та наявності у військовослужбовця дисциплінарного стягнення, попередження про неповну службову відповідальність, пониження у військовому званні і т. ін.

У разі, якщо військовослужбовець має запитання, відповіді на які він не отримав у військовій частині, йому слід звернутися на "гарячу лінію" Департаменту фінансів Міноборони за телефоном (044) 271-12-57 або до Call-центру Міноборони для вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян за телефоном 0 800 50 04 42.

Нагадаємо, раніше сьогодні про премії бійцям повідомила речниця Міністерства оборони України Оксана Гаврилюк під час брифінгу.

Попередній матеріал
Через відставку Абромавичуса Україна має проблеми з МВФ – експерт
Наступний матеріал
Абромавичус: треба звільнити Шокіна, а прем’єром обрати Яресько
Теги:
Loading...

Муженко: Завдяки підвищенню зарплатні військовослужбовцям зросла кількість охочих служити у ЗСУ за контрактом

Яресько: Зарплата солдата-учасника АТО зросте вчетверо

Бірюков розписав у цифрах, наскільки зросли зарплати солдатів та офіцерів ЗСУ

З наступного місяця військові-контрактники почнуть отримувати підвищену зарплату - Полторак