5 канал

У Мін'юсту РФ є 30 днів, щоб прийняти рішення щодо передачі чотирьох українців - Петренко

У справах Сенцова, Кольченка, Афанасьєва і Солошенка є вироки судів, які набули чинності, тому наразі є можливість вимагати від Росії передачі цих громадян України на українську територію

У російського Мін'юсту є 30 днів для того, щоб дати відповідь українській стороні щодо передачі засуджених у РФ українських активістів. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Що стосується наших чотирьох громадян - Сенцова, Кольченка, Афанасьєва і Солошенка - зараз у нас з'явилася можливість застосувати конвенцію про передачу засуджених осіб, вони є нашими громадянами. Протягом кількох місяців ми відпрацьовувати з родичами і адвокатами всі можливі варіанти і ризики ... Я направив (до Росії - 5.ua) відповідні документи щодо передачі наших українських громадян на територію України", - зазначив він.

За словами міністра, наразі є можливість вимагати від Росії передачі лише Кольченка, Сенцова, Афанасьєва і Солошенка, оскільки у справах цих чотирьох українців є вироки судів, які набули чинності.

"По цим чотирьом є вироки судів, які набули законної сили, і вони зараз відбувають покарання в російських колоніях, тобто є можливість тоді вимагати Україні, як країні їхнього громадянства, передачі цих громадян на нашу територію. По тим, по кому є ще слідство, таких механізмів немає", - зауважив Петренко.

Він також додав: "Те, що російський Мін'юст відреагував, дійсно, в них є 30 днів для того, щоб прийняти рішення за наступною процедурою: якщо буде позитивне рішення, буде відповідний наказ їхнього міністра і доручення певній уповноваженій особі російського Мін'юсту передати цих українських громадян на територію України. Якщо буде негативне рішення, будемо реагувати, виходячи з того, що вони там напишуть".

Нагадаємо, Геннадія Афанасьєва засудили до 7 років позбавлення волі нібито за підготовку терактів. За тією ж справою відбувають покарання режисер Олег Сенцов та активіст Олександр Кольченко.

Попередній матеріал
Президент підписав Закон про пенсії учасникам Революції Гідності, які стали неповносправними
Наступний матеріал
Ікони українських, польських, французьких та словацьких майстрів передали до українських шпиталів на Донбасі
Теги:
Loading...

Мін'юст вимагає від Кремля передати чотирьох засуджених українців

МЗС вимагає від Росії негайно надати медичну допомогу засудженому Геннадію Афанасьєву

У засудженого в Росії Геннадія Афанасьєва зараження крові, але його не лікують

Російські правозахисники знайшли Олега Сенцова в челябінському СІЗО

Рідні Кольченка повідомили, що його перевели до штрафного ізолятора

5 канал - трансляція наживо