собор Святого Юра 5.ua

У Львові розгорівся конфлікт через реконструкцію скверу поблизу собору Святого Юра

Конфлікт довкола реконструкції скверу поблизу собору Святого Юра розгорівся у Львові.

Міська влада твердить, що він давно потребує реконструкції, активісти ж виступають проти вирубування дерев у середмісті. Хвиля спротиву щодо реконструкції скверу поблизу собору Святого Юра, в якому мають звести пам’ятник митрополиту Шептицькому, розпочалася ще на початку березня. Тоді громадські активісти взялися регулярно влаштовувати так звані "сніданки у парку". Таким чином висловлювали невдоволення запланованою вирубкою дерев.

"Я архітектор за освітою, був у 2010 році на огляді конкурсних рішень, але не приділяв цьому великої уваги. До громадської ініціативи долучився тоді, коли перші активісти, які зібралися тут з початку, почали організовувати сніданки у сквері, це був свого роду вияв того, що сквер цінний людям", - розповів Андрій Бєляєв, учасник громадської ініціативи "Врятуй сквер святого Юра".

Активісти кажуть, що реконструкція скверу передбачає перенесення дороги й вирубку більш як сорока дерев. А ще, обурюютсья вони, нецільові витрати з міського бюджету – 30 млн гривень. У мерії пояснюють: кошторис на реконструкцію площі складали ще торік до початку подій на Сході. А сам сквер, мовляв, давно треба впорядкувати.

"Питання дерев – тотожне питанню дороги. Кладучи руку на серце – він є в дуже незадовільному стані. І не треба бути спеціалістом, щоб це зрозуміти. З одного боку ми отримуємо сотні листів від громадських організацій Львівщни, депутатів, які вимагають реалізувати цей проект, з другого боку ми маємо супротив, який одягається в громадську організацію", - пояснює Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури львівської міської ради.

Третьою стороною в конфлікті виступає греко-католИцька церква, яка припускає, що її використовують у політичних цілях. Священики твердять, що жодного впливу на події поза мурами собору Святого Юра вони не мають.

"Був організований оргкомітет, було організоване журі, було обрано найкращий проект і церква не була ніколи монополістом, що вона хоче бачити там. Це обрала громадськість міста Львова. тепер ця дивна громадкість каже, що їм не потрібен пам’ятник, аргументуючи, не так непотрібністю пам’ятника, як реконструкцію площі", - нарікає отець Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської Архієпархії УГКЦ.

Самі священнослужителі кажуть, що їх зараз більше цікавить гідне вшанування пам’яті Андрея Шептицького, ніж сам пам'ятник. У липні виповниться 150 років із дня його народження, і 2015-й в Україні проголошено роком митрополита Шептицького.

Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб АТО: Бойовики здійснили 60 обстрілів українських позицій за день
Наступний матеріал
Місія ОБСЄ відновила спостереження у Широкиному
Теги:
Loading...