radiosvoboda.org

У Львівській області виявлене найбільше за багато років поховання воїнів УПА

  У Сколівському районі Львівщини в урочищі Альтана виявлено близько 30 людських останків.

  Більшість останків, за інформацією комунального підприємства "Доля" Львівської облради, належить воїнам Української повстанської армії.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода". Як зазначається, дослідники зняли верхній шар землі у восьми місцях і в ямах виявили два тризуби, один на кашкеті, залишки військової форми упівців, також німецької і радянської, ґудзики.

  "Навіть виявили форму німецького морського вояка, прострілений кулею годинник. Нам про людські кістки на цій території повідомили місцеві активісти. Як виявилось кілька тижнів тому, чорні археологи розкопали місце і, вочевидь, забрали якісь предмети, а половину людських кісток кинули збоку. Їх і побачили селяни. Також у похованнях ми знайшли радянські монети 1946 року", – розповів керівник пошукового підприємства "Доля", депутат Львівської облради Святослав Шеремета.

  Місцеві мешканці ще на початку 90-х розповідали про те, що урочище "Альтана" було місцем поховання у період руху опору, з другої половини 40-х років і до 1952-го.

  У районі дуже активно працював відділ НКВС, який нищив повстанців. Енкаведисти після бою звозили тіла упівців на упізнання, потім арештовували і допитували рідних загиблих. Відтак на місці виявленого поховання можуть бути також тіла і закатованих вояків УПА та їхніх близьких, вважають дослідники. Як стверджували старожили, людей вивозили на фірах в урочище й там скидали у потік, а не закопували. Але, як виявилось, тіла таки скидали в ями.

  Дослідники припускають, що виявлять десятки людських останків. Зараз розпочали проводити їх ексгумацію.

  Скільки саме людей спочиває в урочищі "Альтана", невідомо. На меморіальній таблиці, встановленій кілька років тому в урочищі, викарбовані імена 200 людей.

  Попередній матеріал
  Хакери зламали сайт Russia Today
  Наступний матеріал
  Цієї ночі на Одеській залізниці прогримів потужний вибух

  Симчич: УПА так довго протрималася завдяки жінкам

  Бійцям АТО можна поставити оцінку вищу, ніж бійцям УПА - Симчич

  Воїни Радянської армії та УПА: "Буде єдність - буде і перемога"

  Кабмін хоче врегулювати правовий статус бійців УПА