забудова
5.ua

У Києві забудовник, якого пов'язують з Табачником, хоче знести пам'ятку архітектури

  Проект забудови пов'язують із родиною екс-міністра Дмитра Табачника. Активісти б'ють на сполох - заради будівництва можуть знести пам'ятку архітектури.

  Багатоповерховий готельно-офісний центр на Хрещатику можуть почати зводити вже наступного року, у разі якщо проект будівництва пройде необхідні погодження. Скандал довкола будівництва триває майже 10 років. За цей час забудовник отримав у приватну власність ділянку та кілька будинків поблизу Європейської площі. 

  Активісти, які не один рік протестують проти забудови на вулиці Хрещатик, 5 - забили на сполох. Фірма "Грааль" не полишає планів звести тут 160-метрову "свічку". Забудовник, якого пов'язують зі скандальним екс-міністром освіти Табачником, просить Київраду продовжити договір оренди ще на сім років.

  Тепер, щоби втілити свої плани, "Грааль" воліє знести кілька будинків, зокрема і старовинний будинок на вулиці Грушевського, 4-б. Свого часу на вимогу активістів його внесли до реєстру пам'яток, але вже за місяць - вилучили. Щоби врятувати будинок активісти створили тут мистецьку локацію, проводили фестивалі та створили стіну пам'яті Віктора Цоя.

  Натомість у "Граалі" кажуть: будинок - їхня приватна власність, тому невблаганні - його знесуть. Митців, які там квартирують, називають "рейдерами".

  Забудовник нині повністю переробляє проект будівництва готельно-офісного центру. Подробиць не розголошує. Єдине - будівля буде нижчою, ніж планувалося спочатку. А от від зв'язків фірми з одіозним екс-міністром Табачником - відхрещуються.

  Для початку будівництва забудовнику потрібно продовжити оренду на частину ділянки. Решта разом із трьома будівлями - його приватна власність. Утім, комісія Київради з питань культури, яка, разом із земельною, має погодити продовження оренди - відправила проект на доопрацьювання.

  Після погодження комісій питання про оренду для "Грааля" можуть винести на голосування Київради. Якщо вона скаже "так" - почати зводити багатоповерхівку на Хрещатику можуть уже наступного року.

  Євгенія Подобна, Сергій Манацков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Подання ГПУ щодо притягення до відповідальності суддів Царевич, Вовка та Кицюка дуже спізнилися - адвокат
  Наступний матеріал
  Ленінопад на Донеччині: у Добропіллі знесли радянський монумент

  У Київраді просять призупинити будівництво у Десятинному провулку

  Столична прокуратура виявила розкрадання коштів на будівництві Алеї слави

  Уряд спростив процедуру прийняття в експлуатацію закінченого будівництва

  Будівництво багатоповерхівок у Києві обіцяють жорстко регламентувати