sbu.gov.ua

У Києві викрили конвертцентр, який вивів у тінь майже 300 млн грн

Центр відмивав гроші, зокрема, через фірми, засновниками яких є мешканці окупованих територій Донбасу

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та Держслужбою фінмоніторингу припинили в Києві діяльність конвертаційного центру, який обслуговував низку комерційних структур та столичні державні підприємства. Як повідомляє прес-служба СБУ, організатори конверту проводили кошти замовників через рахунки, відкриті в одному з банків з російським капіталом. У ланцюжку з відмивання грошей були задіяні фірми, керівниками та засновниками яких є мешканці окупованих територій Донбасу.

Протягом 2015 року через конвертцентр у тінь з реального сектору економіки вивели майже 300 млн грн.

sbu.gov.ua

"Співробітники спецслужби викрили механізм відмивання коштів, встановили організаторів, кур'єрів конверту та офісні приміщення, які використовували зловмисники. Під час обшуків у приміщеннях та автомобілях правоохоронці вилучили гроші в національній та іноземній валюті еквівалентом майже шість мільйонів гривень. У конвертцентрі також виявлено банківські картки, чекові книжки, печатки фірм, підроблену печатку податкової інспекції одного з київських районів, установчі документи підприємств,флеш-накопичувачі, жорсткі диски, ноутбуки з системою "клієнт-банк", документи, які свідчать про здійснення фінансових оборудок, а також вогнепальну зброю", - звітують у СБУ.

sbu.gov.ua

У спецслужбі зазначають, що рахунки підприємств, задіяних у функціонуванні конвертаційного центру, заблоковані, уточнюється сума грошей, які на них зберігаються. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Наразі тривають невідкладні оперативно-слідчі дії, перевіряється інформація про причетність конвертцентру до фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

Нагадаємо, податківці припинили діяльність конвертаційний центр з обігом 4,1 млрд грн. Філіали конвертаційного центру були в Києві, а також Київській, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях.

Попередній матеріал
Яценюк: Ми вперше за всю історію української незалежності не купили в Росії взимку жодного кубометра газу
Наступний матеріал
Вчені з'ясували, який час є найсприятливішим для складання іспитів

У Києві виявили конвертаційний центр з обігом у 2 млрд грн

На Київщині податківці виявили конвертаційний центр з обігом у десятки мільйонів гривень

На Луганщині СБУ ліквідувала конвертцентр, через який фінансувалися терористи

На Черкащині СБУ блокувала діяльність конвертаційного центру з обігом у 60 млн грн