акція солідарності 5.ua

У Києві відбулася акція солідарності із громадянським суспільством Білорусі

"Не дай розстріляти права та свободи" - з такою назвою відбулася акція у Києві - до Міжнародного дня солідарності із громадянським суспільством Білорусі.

Як повідомляє "5 канал", в українській столиці така акція солідарності проходить вже вчетверте поспіль. Близько десяти активістів прийшли під посольство Республіки Білорусь в Україні, щоб привернути увагу до грубих порушень прав та свобод людини в Білорусі. Нагадаємо, це єдина держава в Європі, де застосовується смертна кара. Мітингарі закликають білоруську владу скасувати цей вид покарання та вимагають звільнити всіх білоруських політв'язнів.

Нині восьмеро українців ув'язнені на території Республіки Білорусь. Активісти написали їм листи підтримки.

"Ми хотіли продемонструвати, що стається зі свободами, і яким чином найстрашніше, це смертна кара, використовується для того, щоб люди просто боялись. Ми хочемо, щоб кожна людина в Білорусі зрозуміла, що їй потрібно перш за все боротися за свої свободи і за свої права", - заявила активістка Олександра Романцова.

Нагадаємо, 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві загинув білорус Михайло Жизневський. У листопаді 2013 року Президент України Петро Порошенко нагородив Жизневського орденом Героїв Небесної Сотні. Активісту Євромайдану встановили меморіали на вулиці Грушевського та на місці його поховання у селищі Знамя Труда у Гомельській області Білорусі.

Попередній матеріал
НБУ офіційно гарантував допомогу з виходом PayPal на ринок України
Наступний матеріал
ГПУ підозрює екс-міністра Захарченка в одержанні хабара в понад мільйон гривень
Теги:
Loading...