докудейс
5.ua

У Києві стартував фестиваль міжнародного документального кіно про права людини "Docudays-2015"

  Триватиме він упродовж тижня. Глядачам покажуть близько 80-ти стрічок на трьох майданчиках. Змагатимуться фільми у номінаціях: "Життя", "Право"" та "Коротко".

  Фестиваль відкрила стрічка британського режисера Ентоні Баттса "Захоплива історія країни-саморобки" - про становлення так званої "ДНР". 

  Від перших мітингів, до так званого, референдуму. Британський режисер Ентоні Баттс півтора місяця прожив у Донецьку. Поїхав за документальними кадрами на схід, бо, каже, заплутався у пропаганді.

  "Чим там керувалися люди, про що думали? Ми хотіли почути їхні історії. Пропаганда з обох сторін - протилежні погляди українських та російських ЗМІ - лише роздмухували конфлікт", - каже Баттс.

  Документалісти кажуть, що  почули, те саме, що лунало на Майдані. Тому у фільмі своїх героїв називають теж - революціонерами.

  "Ті чоловіки, яких я бачив, вони не хотіли війни. Вони хотіли, щоби їх зрозуміли. Люди на Майдані стояли проти корупції, олігархів і бездіяльності влади. На сході від місцевих мешканців я чув такі самі вимоги. Звісно, путінська пропаганда додавала їм ненависті", - наголдосив британський режисер.

  Світлана Рябошапка, Олексій Стройков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ГПУ готує матеріали на екстрадицію затриманого в Росії екс-депутата Шепелєва
  Наступний матеріал
  Сьогодні до України прибудуть керівники Програми розвитку ООН

  Український оператор одержав "Срібного ведмедя" на кінофестивалі у Берліні

  Українська короткометражка перемогла на кінофестивалі у Нью-Йорку

  Фільм "Плем'я" взяв Гран-прі на кінофестивалі у Мінську

  "Документалку" про Майдан нагороджено на фестивалі у Лейпцигу