ринок бесарабка
5.ua

У Києві реставрують Бесарабський ринок

  На столичний Бесарабський ринок чекає масштабна реставрація.

  Перші зміни кияни побачать вже наприкінці травня, коли місто святкуватиме День Києва. Тоді адміністрація обіцяє привести до ладу три входи до ринку - це історичні ворота, яким цьогоріч, як і самій Бесарабці, виповнюється 103 роки. Доки місто шукає гроші на ремонт, будівля відомої Бесарабки тріщить по швах. 

  Тріщини, в які запросто поміщається долоня, не дивина для Бесарабки. За часів незалежності будівлю лише підфарбовували. Та славнозвісний ринок уже кілька десятиліть потребує капітального ремонту, каже головний інженер Бессарабки Дмитро Сімчук.

  Будівля руйнується не лише зсередини. Над входом до одного з закладів стоять ґрати. Це захист від цегли, що в будь-який момент може обвалитися. Адміністрація ринку підтримує Бессарабку власними силами і коштами. Місто цьогоріч не заклало грошей в бюджет на ремонт історичного ринку. А це близько $1 млн. Наразі шукають меценатів, щоби відродити національну пам'ятку.

  Нині на руйнацію пам'ятки впливають ще й вібрації з метрополітену. Погіршився стан будівлі і через будівництво підземного торговельного центру під Хрещатиком. 

  Попередній матеріал
  Столичні активісти вимагають припинення незаконного будівництва по вулиці Звіринецькій
  Наступний матеріал
  В столиці може з'явитися єдиний хоспіс

  Понад 200 пам’яток Львова, що входять до переліку ЮНЕСКО потребують реставрації [відео]

  Опозиція хоче позбавити "Укрреставрацію" права оренди Гостиного двору [відео]

  Андріївський узвіз офіційно відкрили після "реставрації" [відео]

  Бригинець: собор Воскресіння будують на комунальні "реставраційні" кошти