Ліки_Діабет
5.ua

У Києві хворим на діабет не вистачає ліків

  Столичні діабетики потерпають від браку ліків. З 30 життєво необхідних препаратів у квітні місто не закупило сім найменувань інсуліну.

  Сталося це через прогалини у законодавстві, кажуть чиновники, та через технічні процедури. І обіцяють, що отримати ліки за рецептом діабетики зможуть наприкінці травня. Хворі натомість бідкаються - хтось наживається на їхній залежності від інсуліну. Адже зазначені препарати доступні у звичайних аптеках.

  У міських аптеках дефіциту імпортного інсуліну не відчувають. Ціна одного картриджа - близько 400 гривень. Натомість на полицях муніципальних аптечних пунктів таких препаратів обмаль.

  У Департаменті охорони здоров'я столичної мерії пояснюють , що місто виділило достатньо коштів для закупівлі інсулінових препаратів, та придбати частину життєво необхідних ліків у квітні не змогли через технічні перепони. Сім із 29 препаратів з'являться лише наприкінці травня.

  Протриматися ще місяць, кажуть у департаменті, столичні діабетики можуть завдяки гуманітарній допомозі з Данії. Звідти надійшла місячна норма препаратів "Протафан" та "Новорапід". Чиновники чекають на вирішення питання наприкінці травня. Тоді відбудеться процедура оголошення конкурсних пропозицій. Доти ж частині діабетиків лікарі пропонують перейти на український інсулін.

  Попередній матеріал
  Лисенко пояснив, чому спецназівців РФ не показують журналістам
  Наступний матеріал
  Полторак попросив у Яценюка близько 8 млрд грн на армію

  МОЗ планує відшкодовувати гроші за життєво необхідні ліки

  Уряд Словаччини надіслав до України ліки для шпиталів на Сході

  В Україні закінчуються ліки для ВІЛ-інфікованих - Всеукраїнська мережа ЛЖВ

  КМДА обіцяє 50% знижку на ліки з "карткою киянина"