wikimedia.org

У Харкові проект станції метро "Перемога" проходить юридичну експертизу через декомунізацію

  Оформлення споруджуваної станції метро "Перемога" в Харкові може змінитися через закон про декомунізацію.

  "Нині наш проект проходить юридичну експертизу на відповідність чи невідповідність закону про декомунізацію", - сказала журналістам директор КП "Харківська дирекція будівництва метрополітену" Наталія Лінник. Як передає "Інтерфакс-Україна", вона нагадала, що в оформленні станції передбачалося використати зображення орденів, частиною яких є схрещені серп і молот.

  "Тому намалювати їх в оригінальному вигляді буде проблематично, доведеться щось змінювати. Питання про колірну гамму також остаточно не вирішено. Сама назва станції - "Перемога" – поки що не викликає жодних суперечок, але на цей момент юристи також звернуть увагу", - сказала Лінник щодо відповідності всіх елементів закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

  За її словами, після закінчення юридичної експертизи питання про оформлення споруджуваної станції буде розглянуто на засіданнях містобудівної ради та міської комісії з питань декомунізації. Що стосується термінів закінчення будівництва, то, за словами виконавчого директора ВАТ "Тунельбуд" Олександра Луценка, у разі стабільного фінансування станцію може бути здано до наступного Дня міста - 23 серпня 2016 року.

  Нагадаємо, у Києві у липні Національний музей історії Великої Вітчизняної війни перейменували на музей історії України у Другій світовій війні. Окрім цього, комісія Київради з питань культури і туризму підтримала проект рішення про створення музею радянської окупації в українській столиці.

  Попередній матеріал
  Обстріли терористів не дають можливості будувати нові пункти пропуску в зоні АТО - Жебрівський
  Наступний матеріал
  СБУ упіймала на хабарі головного архітектора міста Ізюм
  Теги:
  Loading...