У Дніпропетровську викрили "конвертаційний центр"

  Співробітниками слідчого та оперативного управлінь ліквідовано "конвертаційний центр", який займався реєстрацією та перереєстрацією підприємств з ознаками "фіктивності", а також надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку на території міста Дніпропетровська та інших регіонів України.

  Обсяг проконвертованих коштів за період 2013-2015 рр. склав близько 180 млн. грн. Про це повідомляє штаб УПМ ОДПС. Співробітники слідчого та оперативного управлінь провели ряд слідчо-розшукових дій.

  "Протягом 2013-2015рр., на території міста Дніпропетровськ здійснювала діяльність стійка організовано-злочинна група осіб з чітким розмежуванням обов’язків її учасників і складною організаційною структурою, яка діючи умисно, з корисливих мотивів проводила незаконну діяльність спрямовану на здійснення тяжких та особливо тяжких злочинів економічної спрямованості, шляхом сприяння підприємствам реального сектору економіки у мінімізації ними податкових зобов’язань, які підлягають сплаті до бюджету та переводу грошових коштів з безготівкової у готівкову форму", - йдеться у повідомленні.

  У ході проведених слідчо-розшукових заходів, а саме обшуків офісів "конвертаційного" центру було виявлено та вилучено первинну фінансово-господарську документацію, реєстраційні, статутні документи підконтрольних підприємств, 42 печатки та 12 штампів, грошові кошти у сумі 640 тис. грн., $28 тис.  та 7 тис. євро. У подальшому накладено арешти на 23 поточні рахунки підприємств з ознаками "фіктивності" та "транзитності" на загальну суму понад 3,5 млн. грн. 

  Крім того, 10 червня 2015 року члени цього злочинного угрупування, за попередньою змовою, із застосуванням насильства незаконно утримували головного бухгалтера однієї з фірм у її фактичному помешканні впродовж кількох годин та змушували із погрозами насильства щодо членів її родини, перерахувати грошові кошти з банківських рахунків даної фірми.

  "Проте, завдяки злагодженим діям співробітників податкової міліції Центрального офісу та слідчо-оперативної групи міліції було встановлено місце незаконного та насильного утримання заручника, що дало змогу її звільнити", - зазначили у штабі.

  Працівниками слідчого управління фінансових розслідувань Центрального офісу здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПАТ "І" у особливо великих розмірах за ч.3 ст.212 КК України.

  На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників "конвертаційного центру" з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.

  Попередній матеріал
  До другого етапу переговорів у Мінську запросили представників "ДНР" і "ЛНР"
  Наступний матеріал
  Ми можемо тимчасово припинити участь в Мінських переговорах, якщо будуть продовжуватися військові дії – експерт