sockraina.com

У Дніпропетровську розпочалися громадські слухання щодо перейменування міста й вулиць

  У Дніпропетровську у двох районних радах, Жовтневій та Кіровській, напередодні відбулися громадські слухання щодо перейменування міста та вулиць.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Це перші громадські слухання із серії запланованих владою до кінця серпня, і перші в історії міста з такого питання.

  У залі Жовтневої райради зібралися переважно люди пенсійного віку, зала була заповнена наполовину. Думки розділилися: серед присутніх були як прихильники топонімічних змін, так і противники будь-якого перейменування. Ще частина людей попри закони "про декомунізацію" вимагала зберегти Дніпропетровську його ім'я, змінивши смислове наповнення.

  Член комісії з питань топоніміки Дніпропетровської міськради громадський активіст Олег Черненко зазначив, що, за підрахунками комісії, близько 30% вулиць у Дніпропетровську названі в дусі комуністичної пропаганди. За його даними, з понад 2,5 тис. топонімічних назв у місті "700 з лишком названі на лад комуністичної пропаганди".

  Черненко повідомив, що Жовтневому району міста, з якого розпочались громадські обговорення питання, пощастило: історичні назви багатьох вулиць відомі, вони не викликають заперечень і їх можна відродити. Так, історична назва вулиці Чекістів – Переможна, Комсомольського острова – Монастирський тощо. Назва самого району теж потребує зміни, пропонується як варіант – Соборний.

  До кінця серпня громадські слухання щодо перейменування мають відбутись в усіх районах міста. За офіційними даними, у Дніпропетровську підлягає перейменуванню понад 300 вулиць, більшість районів міста й саме місто.

  Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи в ефірі "5 каналу" ініціативи щодо перейменування Дніпропетровська, заявив: "Якщо на засіданні Верховної Ради буде винесено назву Дніпропетровськ, то відповідно ця назва не буде врахована парламентаріями і буде запропонована якась інша назва". 

  Попередній матеріал
  ВВП України у другому кварталі цього року зменшився майже на 15% - Держстат
  Наступний матеріал
  У столиці автомобіль поліції потрапив у ДТП: четверо постраждалих
  Теги:
  Loading...