Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Це перші громадські слухання із серії запланованих владою до кінця серпня, і перші в історії міста з такого питання.
У залі Жовтневої райради зібралися переважно люди пенсійного віку, зала була заповнена наполовину. Думки розділилися: серед присутніх були як прихильники топонімічних змін, так і противники будь-якого перейменування. Ще частина людей попри закони "про декомунізацію" вимагала зберегти Дніпропетровську його ім'я, змінивши смислове наповнення.
Член комісії з питань топоніміки Дніпропетровської міськради громадський активіст Олег Черненко зазначив, що, за підрахунками комісії, близько 30% вулиць у Дніпропетровську названі в дусі комуністичної пропаганди. За його даними, з понад 2,5 тис. топонімічних назв у місті "700 з лишком названі на лад комуністичної пропаганди".
Черненко повідомив, що Жовтневому району міста, з якого розпочались громадські обговорення питання, пощастило: історичні назви багатьох вулиць відомі, вони не викликають заперечень і їх можна відродити. Так, історична назва вулиці Чекістів – Переможна, Комсомольського острова – Монастирський тощо. Назва самого району теж потребує зміни, пропонується як варіант – Соборний.
До кінця серпня громадські слухання щодо перейменування мають відбутись в усіх районах міста. За офіційними даними, у Дніпропетровську підлягає перейменуванню понад 300 вулиць, більшість районів міста й саме місто.
Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи в ефірі "5 каналу" ініціативи щодо перейменування Дніпропетровська, заявив: "Якщо на засіданні Верховної Ради буде винесено назву Дніпропетровськ, то відповідно ця назва не буде врахована парламентаріями і буде запропонована якась інша назва".