ЧАЕС 5.ua

У Чорнобилі під егідою Британії відкрили централізоване сховище радіоактивних відходів

  Централізоване сховище, що було побудоване за фінансової підтримки Великої Британії, зберігатиме радіоактивні відходи у Чорнобилі.

  Його почали будувати ще 2011-го року, а 16 червня офіційно здали в експлуатацію. Тут централізовано зберігатимуть радіоактивні відходи з українських підприємств Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська та тимчасово окупованого Донецька. Сховище може вмістити півмільйона різних джерел радіації. Розраховане воно на 50 років. На церемонії відкриття продемонстрували, як працюватиме підприємство. Зокрема, показали капсули, в яких зберігатимуть відходи. Увесь процес автоматизований. Працівники запевняють, що умови роботи - безпечні.

  "Згідно проекту, тут працюватиме 25 людей. Експлуатаційного персоналу десь 15. Вони в основному знаходяться в чистих приміщеннях, де радіації немає. Всі процедури по перезавантаженню високоінтенсивних джерел виконується дистанційно", - розповів Сергій Кіреєв, начальник виробничої дільниці.

  "Ідея будівництва цього сховища полягає в тому, щоб транспортувати всі джерела, які зараз зберігаються на різних сховищах в Україні, до одного централізованого сховища, яке буде розташоване тут", - пояснює Саймон Сміт, посол Великої Британії в Україні.

  "Це сховище призначено тільки для захоронення радіоактивних відходів з України. Це відходи, які застосовуються в промисловості, медицині, техніці та різних галузях науки і техніки", - підкреслив Володимир Холоша, голова державного агентства України з управління зоною відчуження.

  Попередній матеріал
  Люди почали забувати про те, як "Вєсті" писали про "повій, які переселились на Майдан" - Чепура
  Наступний матеріал
  У Києві пройде ХІІ "Країна Мрій"
  Теги:
  Loading...