5.ua

У Чернівцях перейменували понад 50 вулиць

  У місті Чернівці змінили назву 53 вулиць згідно із законом про декомунізацію.

  Відповідне рішення ухвалила Чернівецька міська рада під час останньої сесії шостого скликання, 29 жовтня, повідомляє УНІАН.

  Як зазначає видання, питання про перейменування вулиць розглядалося на виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". 

  Деяким вулицям та провулкам повернули історичні назви. Так у місті з’явилися вулиці Банкова, Синагоги, Кобринської, а також провулок Шпитальний.  

  Також багато вулиць було названо на честь видатних особистостей: Івана Мазепи, Данила Галицького, Пилипа Орлика, Гетьмана Дорошенка, Богдана Крижанівського, Василя Стуса, Ярослава Мудрого та інших. Окрім того, з'явилися вулиці Бесарабська, Лемківська та Бойківська.

  Утім зазначається, що з проекту рішення щодо перейменування вилучили дві назви: Маршала Жукова та Бульвар Героїв Сталінграда, оскільки частина депутатів відмовилася перейменовувати їх. Це питання розглянуть на сесії нового скликання.

  Нагадаємо, нещодавно в Кіровограді оприлюднили результати опитування про перейменування міста. 

  Попередній матеріал
  Чоловіка, який скоїв напад на військову частину в Харкові та вбив строковика, засудили до довічного ув'язнення
  Наступний матеріал
  Санкції щодо Росії мають залишитися в силі, щоб РФ "одумалася" - Лінкявічус