5.ua

У Чечні почався суд над викраденими українцями Клихом і Карпюком

  У Верховному суді Чечні почалися попередні слухання у кримінальній справі стосовно українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, обвинувачених у тому, що вони в 1994-1995 роках воювали проти російських військовослужбовців.

  Про це повідомив представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін, передає УНІАН. Клих і Карпюк були заарештовані більше року тому, й за цей час до них жодного разу не був допущений консул України.

  Наприкінці серпня у СК заявили про направлення до суду кримінальної справи проти Карпюка і Клиха за звинуваченням в участі в боях проти російських військових у Чечні на стороні місцевих ополченців у 1990-х роках. За версією російського слідства, на початку 1990-х років на території України була створена воєнізована політична організація праворадикального спрямування "УНА-УНСО". Слідчі стверджують, що, "до її складу ввійшли громадяни України Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олександр Малофеєв, Олександр Музичко та інші особи", а однією з їхніх цілей було знищення громадян РФ.

  Російські слідчі заявляють, що у період із грудня 1994 по січень 1995 року Карпюк, Клих, Малофеєв неодноразово брали активну участь у бойових зіткненнях із військовослужбовцями ЗС РФ на території Президентського палацу, площі "Минутка" та залізничного вокзалу міста Грозного, в ході яких вбили щонайменше 30 військовослужбовців і щонайменше 13 завдали поранення.

  Станіслав Клих, 40-річний викладач історії, написав у листі до Європейського суду з прав людини 30 липня 2015 року, що до нього з метою змусити дати свідчення були застосовані тортури.

  Попередній матеріал
  55% електроенергії в Україні виробляється атомними станціями - Демчишин
  Наступний матеріал
  Експерт пояснив, чому Кабмін відкликав з парламенту законопроект бюджету-2016
  Теги:
  Loading...