nk.org.ua

"Центр протидії корупції" розкритикував зміни до закону про прокуратуру

  Сьогодні Верховна Рада прийняла за основу проект №2667 "Про зміни до закону "Про прокуратуру". За це рішення віддали голоси 265 нардепів.

  Законопроект позбавляє прокуратуру функції нагляду – їй залишать функцію звинувачення в суді. Також прокуратуру скоротять в два рази – з 20 000 до 10 000 працівників.

  Однак, на думку експертів "Центру протидії корупції", новели узалежнюють спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, що покликана забезпечити процесуальний нагляд за розслідуваннями Національного антикорупційного бюро.

  Зокрема, уточнюють в "Центрі", законопроект дозволяє Генеральному прокуророві та Президентові контролювати обрання керівника антикорупційної прокуратури, головною відмінністю якої, у порівнянні зі структурними підрозділами ГПУ, є незалежність та відкритий конкурс на обрання співробітників.

  Як йдеться у повідомленні, громадські експерти стверджують, що у разі підтримки парламентом законопроекту в чинній редакції – в Україні буде провалено створення спеціалізованої прокуратури для Національного антикорупційного бюро та нівельовано антикорупційну реформу, як таку.

  "Законопроект вбиває основні засади незалежності – прозорий конкурс на посаду чільника спеціалізованої прокуратури і, фактично, робить орган черговим антикорупційним підрозділом ГПУ", – стверджує Віталій Шабунін, голова правління "Центру протидії корупції".

  Законопроектом пропонується створення конкурсної комісії з обрання голови антикорупційної прокуратури за квотним принципом. П’ять членів делегуватиме особисто Генеральний прокурор, якого призначає Президент України. Інших п’ять обиратиме парламент, де частина квоти теж відійде президентській партії "Блок Петра Порошенка". В результаті Президент отримає більшість у комісії, що перетворить конкурс у фактичне призначення антикорупційного прокурора.

  Посилює політичну залежність органу і норма про призначення на всі адміністративні посади антикорупційної прокуратури Генеральним прокурором в обхід новообраного керівника, кажуть у "Центрі".

  "Більшість конкурсної комісії має бути делегована Верховною Радою, що зменшить ризики політичного впливу на новостворений орган", - вважає Ярослав Юрчишин, експерт громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ". Він каже: "Неприпустимим є погодження складу конкурсної комісії для обрання прокурорів антикорупційної прокуратури генеральним прокурором України, відповідальним за провал розслідувань Майдану та злочинів поплічників Януковича".

  Попередній матеріал
  СБУ: ГРУшники мали б перебувати в Україні до червня, кожні два місяці в них відбувалися ротації
  Наступний матеріал
  Сили АТО зранку вступили в бій з терористами у селі Катеринівка – Москаль

  Національне Антикорупційне бюро має розширити свої повноваження – Яценюк

  Антикорупційне бюро відкрило конкурс по набору 100 детективів

  Під Києвом напали на журналістів, які проводили антикорупційне розслідування

  Першим заступником голови Антикорупційного бюро призначено екс-заступника генпрокурора Грузії