Розенко 5.ua

Ситуація з переселенцями зараз в десятки разів важча, ніж після аварії на ЧАЕС - Розенко

  Міністр соціальної політики Павло Розенко назвав ситуацію, що склалася зараз в Україні з тимчасово переміщеними з окупованих територій особами, в десятки разів важчою для держави, ніж після Чорнобильської катастрофи.

  Про це він заявив в ефірі "5 каналу".

  "Ми порівняли сьогоднішню ситуацію на Сході України і Чорнобильську трагедію: за перший рік після аварії на ЧАЕС із зони відселення було переміщено близько 40 тисяч родин, а в цілому перемістилося близько 60 тисяч родин. Сьогодні ж, лише за один рік, ми маємо більше 1 мільйона українських родин–переселенців. Таким чином, за своїми масштабами ситуація з тимчасово переміщеними особами зі Сходу України у десятки разів важча для України, ніж після Чорнобильської катастрофи. До того ж, ми знаходимося у стані війни", - сказав він.

  За словами міністра, через те, що свого часу не були напрацьовані довгострокові програми, які передбачали б нормальне фінансування і реальний соціальний захист переселенців, зараз це зробити значно складніше.

  "Всі вважали, що тимчасово переміщені особи - тимчасове явище, що невдовзі прийде мир і всі повернуться до своїх домівок. Але це не означає, що ми повинні скласти руки. Навпаки - ми маємо чітко зрозуміти, що сама лише влада, лише державний бюджет з цією колосальною проблемою не справляться, - зауважив він. – Тому важливо об’єднати зусилля всіх: держави, міжнародних організацій та волонтерів", – зазначив Розенко.

  За словами глави Мінсоцполітики, відомство продовжує працювати над залученням зовнішнього ресурсу, міжнародної фінансової допомоги на абсолютно конкретні проекти:

  Нагадаємо, станом на 27 липня Міністерство соціальної політики України зареєструвало 1,4 млн переселенців з Криму і Донбасу. У відомстві зазначили, що 458774 сім'ї звернулися за призначенням грошової допомоги, 428330 з них таку допомогу призначено. Загалом отримувачам було перераховано 1,87 млрд грн.

  Як повідомляв 5.ua, Японія виділяє $800 тис. на створення нових робочих місць для переселенців з Донбасу.

  Попередній матеріал
  "Київводоканалі": Відключень води у спеку більше не буде
  Наступний матеріал
  Після загадкового зникнення чотирьох тигренят повернули до Київського зоопарку
  Теги:
  Loading...