Про це він заявив в ефірі "5 каналу".
"Ми порівняли сьогоднішню ситуацію на Сході України і Чорнобильську трагедію: за перший рік після аварії на ЧАЕС із зони відселення було переміщено близько 40 тисяч родин, а в цілому перемістилося близько 60 тисяч родин. Сьогодні ж, лише за один рік, ми маємо більше 1 мільйона українських родин–переселенців. Таким чином, за своїми масштабами ситуація з тимчасово переміщеними особами зі Сходу України у десятки разів важча для України, ніж після Чорнобильської катастрофи. До того ж, ми знаходимося у стані війни", - сказав він.
За словами міністра, через те, що свого часу не були напрацьовані довгострокові програми, які передбачали б нормальне фінансування і реальний соціальний захист переселенців, зараз це зробити значно складніше.
"Всі вважали, що тимчасово переміщені особи - тимчасове явище, що невдовзі прийде мир і всі повернуться до своїх домівок. Але це не означає, що ми повинні скласти руки. Навпаки - ми маємо чітко зрозуміти, що сама лише влада, лише державний бюджет з цією колосальною проблемою не справляться, - зауважив він. – Тому важливо об’єднати зусилля всіх: держави, міжнародних організацій та волонтерів", – зазначив Розенко.
За словами глави Мінсоцполітики, відомство продовжує працювати над залученням зовнішнього ресурсу, міжнародної фінансової допомоги на абсолютно конкретні проекти:
Нагадаємо, станом на 27 липня Міністерство соціальної політики України зареєструвало 1,4 млн переселенців з Криму і Донбасу. У відомстві зазначили, що 458774 сім'ї звернулися за призначенням грошової допомоги, 428330 з них таку допомогу призначено. Загалом отримувачам було перераховано 1,87 млрд грн.
Як повідомляв 5.ua, Японія виділяє $800 тис. на створення нових робочих місць для переселенців з Донбасу.