Кадр із YouTube

Система епідконтролю в Україні буде схожа на європейську - Квіташвілі

  Система епідконтролю в Україні буде схожа на європейську, заявив в інтерв’ю "5 каналу" міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі та назвав правильним рішення роздробити санепідемстанцію.

  "У тій формі, в якій вона (санепідемстанція – ред.) існувала вона не давала ніяких гарантії безпеки прав споживачів. Я це можу на прикладі багатьох пострадянських країн показати, що така система не ефективна. Бо вона, у принципі, працює на збирання данини, більше ніж на превенцію. Тому правильне було рішення ухвалене – роздробити цю службу. І сьогодні, наприклад, у МОЗі перейшла функція епідконтролю: під міністерством є мережа лабораторій дуже високої якості, вони будувалися кілька років тому з допомогою європейців і американців. Система епіднагляду, епідконтролю і превенції епідеміологічних спалахів – це вже функція МОЗу. І це правильно. Наприклад, безпека харчових продуктів, тепер під єдиним орган, що зараз переходить під міністерство агрополітики", - каже міністр.

  За словами урядовця, це нормальна практика.

  "Це нормальна європейська практика, коли функціонально така велика служба, яка в принципі не дає гарантії на безпеку, переходить до різних міністерств, і вже міністерства самі повинні справлятися. (…) Та система, яка вибудовується зараз – правильна. І у МОЗу буде своя (система), вона буде під громадським здоров’ям система безпеки, епідконтролю і т.д. і будемо вибудовувати ту, котра буде схожа з Європою", - каже Квіташвілі.

  Попередній матеріал
  Заступник голови апеляційного суду Чернівецької області попався на хабарі
  Наступний матеріал
  На Донбасі місцевим мешканцям дозволили перетинати блокпости без перепусток

  В найближчий час Квіташвілі підпише наказ про створення технічної групи по закупівлях

  Українська санепідемстанція працюватиме за європейським стандартами - Квіташвілі

  Квіташвілі: інформація про ціни, джерела і походження нових ліків стане відкритою

  Квіташвілі: в Україні немає повноцінної медичної статистики