www.president.gov.ua

Силовики відзвітували про перші результати розслідування подій біля ВР: є підстави говорити про теракт

  Працівники ГПУ, МВС та залучені представники СБУ провели оперативно-слідчі дії щодо подій 31 серпня біля Верховної Ради і сьогодні поінформували Президента Петра Порошенка про перші результати розслідування.

  У зустрічі взяли участь Секретар РНБОУ Олександр Турчинов, Генеральний прокурор України Віктор Шокін, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова СБУ Василь Грицак, повідомляє прес-служба Президента.

  За даними силовиків, затримано 18 осіб і нині приймаються рішення щодо міри запобіжного заходу. Заходи ж щодо встановлення замовників вчорашньої провокації тривають. На зустрічі заявили, що мітинг, який призвів до трагедії, був організований політичними партіями "Свобода", "Укроп", "Радикальна партія України" та іншими організаціями. Крім того, встановлені кримінальні правопорушення за участю колишніх народних депутатів України, і за словами Авакова, вони найближчим часом будуть викликані на допит для з’ясування міри їх участі.

  За інформацією від Генерального прокурора, спільна слідча група отримала додаткові дані, які дають змогу кваліфікувати вчорашні дії зловмисників під час провокацій біля Верховною Радою, як "підготовка, організація та проведення терористичного акту". "Вже є чотири особи, яким оголошені підозри. Ще багатьом учасникам будуть оголошені підозри сьогодні-завтра", - сказав Генпрокурор. Він також наголосив, що "скоро усі дізнаються і замовників, і організаторів, і виконавців цих злочинів".

  На зустрічі акцентували увагу на тому, що особливо цинічними та брутальними були дії тих, хто перешкоджав каретам швидкої допомоги вивозити поранених бійців та перекривав дороги, піддаючи життя правоохоронців ризику. Тому Порошенко наполіг на необхідності притягнути цих зловмисників до відповідальності за усією суворістю закону. Президент також наголосив, що сьогодні він спрямує листа до уряду України з проханням прирівняти усіх загиблих у статусі до учасників АТО та забезпечити родини загиблих усіма грошовими виплатами, які передбачені загиблим героям у зоні проведення АТО. Порошенко також наполіг на невідкладному виконанні усіх страхових зобов'язань перед постраждалими бійцями Нацгвардії у зв'язку з пораненнями на рівні з учасниками АТО.

  За інформацією прес-служби, Петро Порошенко також повідомив про своє рішення нагородити державними нагородами бійців НГУ, МВС, СБУ, ДСОУ та наголосив, що "захист законності і порядку є не менш важлива справа, ніж захищати країну на Сході від російської агресії".

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 1 вересня 2015 року, Петро Порошенко заявив, що сім'ям загиблих під Радою бійців виплатять допомогу в розмірі 609 тис. грн.

  Попередній матеріал
  Тандіт про події під Радою: "Ми не говоримо про статтю "тероризм"
  Наступний матеріал
  Названо найпопулярніші вимоги до Президента за три дні роботи онлайн-петицій
  Теги:
  Loading...