5.ua

Судді, які надали Януковичу необмежені повноваження, вирішують конституційність закону про очищення влади - Козаченко

Частина суддів, яка надала Віктору Януковичу необмежені права в державі, досі перебувають у конституційному суді і мають можливість вирішувати питання щодо законності люстраційного проекту.

Про це сьогодні в ефірі "5 каналу" заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко. Вона наголосила, що в 2010 році судді Конституційного суду без парламенту і волі народу самостійно змінили форму правління держави.

Нині ж вісім суддів, які у тому складі приймали рішення і надавали Януковичу необмежені повноваження щодо держави, зараз ще перебувають у Конституційному суді і "мають можливість вирішувати щодо конституційності закону про очищення влади, під який вони підпадають. Тут прямий конфлікт інтересів", - підкреслила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України. 

Венеціанська комісія підтвердила: підпадання суддів Конституційного суду під люстраційний закон не суперечить міжнародним стандартам, що, на думку Козаченко підтверджує, що вони, як і всі інші, мають нести відповідальність перед законом. 

Попередній матеріал
Мінфін має намір посилити контроль за доходами багатих українців
Наступний матеріал
Україна видала Казахстану бойовика "Ісламської держави"
Теги:
Loading...